hanculka

definování anomálie vody

jde takto definovat anomálii vody?
při přechodu do pevného stavu vzrůstá objem o 10 procent a led plave na vodě – má menší hustotu než kamalná voda

Nejlepší odpověď
mosoj

Na této stránce vpravo nahoře je takový obdélníček s malinkým kolečkem a čárkou, říká se tomu lupa. Zkus to okénko použít.

Další odpovědi
radce

Asi ano… Při zahřívání se většinou zvětšuje objem a snižuje hustota, voda v pevném skupenství to má naopak…

samicek333

Možná to bude tím, že když se podíváte blíž, uvidíte bublinky kyslíku, se kterými vzrůstá objem a led plave…