Dědictví. Asi je tu snaha nevyplatit.

Dědictví:Dobrý den,chtěl by jsem radu.Před nedávnem mi zemřela matka.Dědictví se dělilo mezi manžela(nevlastní otec) a nás,tři sourozence.Jednalo se o dům a firmu.Celková suma byla okolo 1400000 Kč.U notáře se dohodlo,že já i bratr budeme do roka vdovcem vyplaceni.Sestra svůj díl nepožadovala.Nyní jsem dostali s bratrem listinu,že ji máme podepsat a úředně ověřit a poslat zpět.Jednalo se o převzetí závazku vyplacení na sestru.Originál nebyl od nich podepsaný a kopie podepsané byly,ale nepotvrzené.To jsme s bratrem odmítli.Nezdálo se nám to.Reakce byla,že bratrovi vdovec volal,že dům přepsal na sestru a že když jsme nepodepsali,že klidně může přijít exekutor a on nám to bude splácet po 1000 Kč měsíčně po dobu 16ti let,protože má jenom důchod a jinak nic.V objektu dnes sestra provozuje živnost,kterou tam před tím vedla matka a já.Je možné takové jednání a máme nějakou možnost dostat svůj podíl?
Máte někdo podobnou zkušenost a jak jste to řešili?
Předem diky za radu.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Osobně bych se obrátil na advokáta, je to celkem drbačka to řešit sám... Moc vás to stát nebude.

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 455
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.