annas

Dědí se ve vaší rodině z generace na generaci nadání, vlohy či schopností? Přebírají se různé tradice?

Vybral si potomek např. stejnou profesi či má shodnou nebo podobnou zálibu jako některý z jeho předchůdců?

Nejlepší odpověď
beer

Určitě. Všichni mí mužští předkové inklinovali k přírodě, já rovněž, můj potomek také. Ženský zase povolání a záliby blízké povolání babiček atd. Tradice pomalu mizí, semtam se něco udržuje. Bohužel, dědíme i nemoci ))

Další odpovědi
Deli

U nás bych jen těžko po něčem takovém pátrala.
Snad jen ty nemoci, bohužel.
Zajímavé snad je jen to, že všechny ženy v rodině z mé i manželovy strany nosí z různých důvodů brýle.
Muž žádný.

baghira

Stoprocentně zajisté ne, ale určité podobnosti tu jsou (možná častěji ob jednu generaci než přímo).

jendahun

Kromě leváctví,posta­vy,kvality vlasů a zdraví i vlohy pro kreslení,schopnost se vyjadřovat písemně,vlohy pro básničky,povahu a temperament,i pro tu profesi,pedantství a vznětlivost – to vše se dědí.Aspoň u nás.Mám možnost to pozorovat na čtyřech sourozencích.Někdy se musí ale jít až k prarodičům.Tra­dice se sice dědí,ale život návyky a tradice trochu mění.Už se některé tradice tak přesně nedodržují.