Avatar uživatele
annas

Dědí se ve vaší rodině z generace na generaci nadání, vlohy či schopností? Přebírají se různé tradice?

Vybral si potomek např. stejnou profesi či má shodnou nebo podobnou zálibu jako některý z jeho předchůdců?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 13Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, anonym, panenka, vagra, aramah, Andělé, johana 56, dědapetr, anonym, beer, Deli, fcoop, www před 4585 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Určitě. Všichni mí mužští předkové inklinovali k přírodě, já rovněž, můj potomek také. Ženský zase povolání a záliby blízké povolání babiček atd. Tradice pomalu mizí, semtam se něco udržuje. Bohužel, dědíme i nemoci ))

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Deli

U nás bych jen těžko po něčem takovém pátrala.
Snad jen ty nemoci, bohužel.
Zajímavé snad je jen to, že všechny ženy v rodině z mé i manželovy strany nosí z různých důvodů brýle.
Muž žádný.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
baghira

Stoprocentně zajisté ne, ale určité podobnosti tu jsou (možná častěji ob jednu generaci než přímo).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jendahun

Kromě leváctví,posta­vy,kvality vlasů a zdraví i vlohy pro kreslení,schopnost se vyjadřovat písemně,vlohy pro básničky,povahu a temperament,i pro tu profesi,pedantství a vznětlivost – to vše se dědí.Aspoň u nás.Mám možnost to pozorovat na čtyřech sourozencích.Někdy se musí ale jít až k prarodičům.Tra­dice se sice dědí,ale život návyky a tradice trochu mění.Už se některé tradice tak přesně nedodržují.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek