Stříbrný

Dáváte v zimě pejskovi obleček či nějakou dečku?

Můj pejsek nevypadá, že by mu byla venku v zimě zima, je hrozně čiperný a rychlý, plný energie, mám ho už 9 let, ale hodně pejsků má oblečky, tak nevím, jestli mu ho mám "na stará kolena" kupovat. A zrovna v téhle teplé zimě, jaká je, mi to přijde zbytečné. Je to menší plemeno, hubenej, vykrmit prostě víc nejde, se středně dlouhými chlupy, mám ho z útulku, rasa Bočiko - tzn. směska "BOhnice ČImice KObylisy" :-D :-D

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Mám jorkšírka,dávám mu od mala takový svetřík s roláčkem - máme 2 na střídání koupené ve zverimexu.Hlavně aby mu neprochladly ledviny,má je nemocné,několikrát měl zánět moč.měchýře.Ale pokud není ten Tvůj zvyklý a netřepe se zimou,tak nemusíš.Možná až bude starší.Rasa BOČIKO je nejvíc odolná!

Další odpovědi:

Zlatý

Myslím si, že pokud by jsme dali pejskům vybrat, tak by si určitě na sebe obleček žádný z nich nevzal. Je to spíše móda a snad i blbost jejich pánů. Za mých mladých let jsem nikdy neviděl žádného psa v oblečku.
Já osobně nedávám a dávat nebudu.

Bronzový

Pokud je v bytě, tak je pejskům venku zima a hlavně menší plemena potřebují oblečky. Pokud jsou v boudě, tak jsou otužilí.

Zlatý

Jde o to, aby mněl pes podsadu. To jsou ty kratší chlupy u těla. Pokud má srst hustou, zima mu nebude.
Také záleží na tom, jak dlouhé jsou procházky, jaká je zima, jestli je přes den doma nebo celý den i noc venku.
Vykrmení ho nezahřeješ.
Oblečky te teď taková móda.
Potřebují je psi, kteří mají jemnou a řídkou srst bez podsady. nebo se dávají psům, když je sníh, aby se jim nenabaloval sníh na chlupy. Pak se jim utvoří na chlupech sněhové koule, že ani nemohou pořádně chodit.

Zlatý

Suhlas s BENYTA !

Zdroj: Vet. praxe

Bronzový

I když to bude znít divně, když si nejsi jistá, zeptej se u veterináře. Je z útulku, co víš kolik prožil zim prochlazený, kde spal....může mít zaděláno na revma.
Prosahá mu páteř, ledviny,jestli nejsou zvětšené,a doporučí ti, jestli mu ta bedra prohřát, nebo ne.
Já pejsky neoblékám, jsou také temperamentní, i když krátkosrstí.

Bronzový

Pouliční směs takovou věc nepotřebuje.Já mám něco podobného a ten i v největším mrazu chrápe venku a teplá bouda ho nezajímá.Něco jiného je šlechtěný domácí mazlíček lepších lidí,kteří musí jít s módou a kterým ten svetr pomáhá.Ale to nakonec poznáte na chování toho psa.Jestli je veselý a blbne, nebo je to pro něho povinnost či jen zvyk.

Stříbrný

Mám bígly,nikdy bych jím obleček nedával.Nevím,jestli by se víc styděli oni nebo já:-)

Pokročilý

Dávám.Nejen kvůli zimě,ale i proto,že je bílý a když skáče do sněhu tak by nebyl moc vidět:).

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1073
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.