Zlatý

Dáváte ochutnávat nebo ochutnáváte jiné jídlo, které má zrovna před sebou někdo z rodiny či přátel?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Děláme to tak s přáteli. Když nevíme které jídla si objednat, protože všechny vypadají skvěle, tak si to objednáme a pak zkoušíme každý od každého.

Další odpovědi:

Zlatý

V hospodě?
Poměrně často - pokud jde o zajímavá jídla, která stojí za ochutnání, ale člověk víc než dvě-tři porce k obědu nesní...
;-))

Stříbrný

Někdy to udělám, když jsem zvědavá, jak to chutná, ale jen když nemám hlad, abych si dala taky.

Stříbrný

Nééé je jiná možnost, obědnám si taky, nebo když je to doma naberu si... :-)

Pokročilý

Pokud si objednáme něco extra, tak ano. Pokud si manželka nebo kolegové objednají smažený řízek,t ak to zrovna ochutnávat nemusím. Ale v téhle otázce jde spíše o to, jestli se za to na veřejnosti stydím nebo mi to nějak vadí, tak nestydím a nevadí mi to.

Stříbrný

S přáteli zrovna ne, ale v rámci rodiny ano.Třeba v restauraci (ještě za komunistů, dnes na to nemám peníze....to já jen aby mně zase někdo nenapadl, že jsem nezaměstnaný a chodím do restaurace na jídlo), jsme si běžně dávali k jídlu každý něco jiného a pak jsme ochutnávali kdo to měl lepší.

Zlatý

Pane kolego, nemohu nevzpomenout mojí babičky, obyčejné to vesnické ženy, ovládající umění důstojně vyžit se 220 korunami komunistické penze. Jako dnes vidím okamžik, ve kterém nás navštívila v době kdy mamka připravovala bramborový salát ke stědrovečerní večeři. Tehdy babča bez skrupulí svojí ušmudlanou rukou hrábla do rendlíku a po ochutnání pak ve své nevinnosti konstatovala "te Anna, ten salát máš ducela dubré, jen bech ho trucho přisolila ".

Pokročilý

Ja to dělám přesně stejne jako chachar :)S kámošema si koupíme víc jidel dohromady a potom ho ochutnavame :)

Ano vetsinou, pokud je to dobry pratel nebo rodina

Stříbrný

Ji, ochutnáváme.
____

Redy, obĚdnáš? [obědvat; obJEdnat]

Zlatý

Velmi zřídka.
Jen, když chci ochutnat něco, co neznám.
Naposledy a po několika letech jsem okusila zákusek ve Farní kavárně v Klentnici.
Přestože je údajně vyhlášená, nepřišlo mi tam nic tak moc extra.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Jídlo a vaření

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 845
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 496
Zlatý marci1 482
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.