Daroval mi auto, budu platit eko dan rok vir.1990???

daroval me kamarad auto ale bojim se zebudu plati eko dan

Nejlepší odpověď
kropitko

Ano,pokud u vozidla od roku 2009 ještě eko zaplacena nebyla,tak při přihlášení na Vás eko za zaplatíte.
Doplňuji:
Panenko.níže v odkaze máte větu z vašeho zdroje,zcela jednoznačně je tam napsáno,že eko daň platit bude,kdyby to bylo,jak píšete Vy,tak by zákon o eko dani postrádal jakýkoliv smysl. Eko daň byla zavedena,aby se minimalizoval stav starších vozidel na našich silnicích. Podle Vás,by stálo za to kupovat starší auta,kde by se eko neplatilo..

Nejvyšší poplatek, tj. 10.000,– Kč čeká na vozidla s normou EURO 0, většinou vyrobené do roku 1992.

Další odpovědi
panenka

Pokud máte auto z roku 1990 tak ekologickou dan platit budete 3000 kč

http://www.vol­neclanky.cz/?p=1720

kokoťenko

Panenko,jóóó,to je super,že se zákony změnily,hned zítra jdu a koupím auto z roku 1990,abych platil Ekologickou daň jen 3000,– já blbec pořád koukal po nějaký novější káře,aby se mi to vyplatilo…

mojitek

na rok vyroby vubec nekoukejte,to je jen hodne zhruba orientacni meritko. Maly priklad :
eko poplatek 10.000,– (vsechna auta s karburatorem- zigulik,stary MBecka,105ky,120­ky…atd)
eko poplatek 5.000,– (vsechna auta s jednobod vstrikovanim-napr. novejsi Favorit,nebo starsi Felda …atd)
eko poplatek 3.000,– (vsechna auta s vicebod.vstri­kovanim,s kata­lyzatorem,ale starsi rok vyroby-napr.novejsi Feldy,prvni Oktavky …atd)
ty emisni limity se daji zjistit nekde na netu – zapatrejte. Ale auto z roku vyroby 1990 coz je vas pripad-jestli mate karburator tak platite 10.000,– jestli jednobod.vstri­kovani tak 5.000,–

martina1

Pravdu má kropítko a k ekodani a přepisu připište 220Kč evidenčku,taje povinná při každém přepisu.Euro2 splňují většinou auta s katalizátorem­.Máme teď Opla r.v.1994 a má katalizátor a platili jsme rovných 4020Kč.

cukrar

eko daň se platí podle zápisu v techničáku, musíte se podívat na hodnoty ES a EHS, něěkdy není v techničáku nic a musí se na stanici dekra zjistit hodnota.
Pak teprve přijde přepočet na EURO 0,1,2,3,4,

kropitko

Panenko,tím,že jste smazala svoji první chybnou odpověď jste si moc nepomohla,sice by bylo fajn neplatit žádnou eko za auto z roku 1990,nebo třeba 3000,které jste dopsala před chvílí,ale i to je chybně,bohužel pán,pokud si auto bude chtít na sebe přihlásit a nebyla na tomto autě ještě eko zaplacena,tak skutečně zaplatí na DI 10000 + 800 převod