Lucimia

Dárcovství vajíček, spermií nebo embryií.

Byli byste ochotni darovat vajíčka, spermie nebo embryo pro jiný pár, který nemůže mít děti? Vadilo by vám, že po světe bude běhat někdo, kdo má vaši genetickou informaci? 🙂

Odpovědi
iwetax

To by mi nevadilo. Protože ale nemam ráda lékařská vyšetření a absolvuju je jen když musim, tak bych je dát asi nešla. Za finanční odměnu bych si to ale rozmyslela. Mě ty vajíčka jsou k ničemu, já potřebuju tak tři za život.

Potomek z měho vajíčka by přitahoval mou zvědavost (komu je podobné). Ale maminka je ta co se stará.

afro.minerva

Pro sestru určitě. Pro cizího člověka asi ne. Vajíčko bych darovala. Spermie taky chápu. Ale celé embrio bych nedarovala. To už je moje dítě.

A o genetickou informaci mi ani nejde. Spíš by to bylo prostě moje dítě.

anetadela1

Já jsem o tomhle kolikrát přemýšlela, ale asi bych to nedokázala. Pořád bych na to musela myslet, že je někde moje poloviční dítě. Embryo už 100% ne. Ale jak píše kolegině, pro sestru možná ano.

XenieRo

Holky, díky moc za info. Nakonec jsem oslovila tu https://www.ivf-zlin.cz/. Jak jste radily, vyplnila jsem formulář na webu a čekám na info :) Jak dlouho to celé trvá?

KaraskovaAl

No, tak už jsi asi po procesu? Vybrala sis nakonec tu Ivf Kliniku Zlín? Jak jsi tam byla spokojená?

Kajolka

Ahoj a byla jsi už na té IVF klinice Zlín? Jak jsi byla spokojená? A můžeš nějak popsat ten proces? A bolí odběr vajíček?

Pajka.111

No a byla jsi nakonec darovat? Jak jsi byla spokojená na té IVF Klinice Zlín?

Sonka Pop

Mám to stejně. S vajíčkem, ani se spermiemi nemám problém. Pro rodinu i embrio. Ostatně vajíčka jsem už darovala a za mě je to skvělý skutek.

XenieRo

A kde jsi darovat byla? A jak to probíhá? A ještě mám takový povrchní dotaz :( Bolí to darování?

XenieRo

Ahojky, měla bych prosím dotaz… Jak to darování vlastně probíhá? A na jak dlouho je ten proces? Slyšela jsem, že bereš nějaký ten pátek hormony, je to tak? A hospitalizace je na jak dlouho? :)

SuzanKa

Ahoj a kde jsi byla darovat vajíčka? A jak jsi byla spokojená? A jsou nějaká pravidla pro dárkyně, resp. pravidla pro to, aby ses mohla dárkyní stát?

Sonka Pop

Ahoj, já jsem byla na klinice ve Zlíně. Tady na ni můžeš mrknout https://www.ivf-zlin.cz/. Byla jsem tam spokojená moc. Jako určitě doporučuju tuhle kliniku.

XenieRo

Sonko, jaké jsou prosím podmínky darování vajíček? Mě by totiž zajímal hlavně můj zdravotní stav. Dostanu nějaké výsledky?

Sonka Pop

Ahoj, hele podmínek je samozřejmě celá řada. Info najdeš tady https://www.ivf-zlin.cz/darovani-vajicek, ale bude lepší, když se s klinikou přímo spojíš :) Oni ti vše vysvětlí.

Pajka.111

K tomu darování vysvětlení – Na https://www.ivf-zlin.cz/24773-informace-pro-darkyne-vajicek jsem registrovala přes jejich formulář. Potom mě z kliniky zavolali a naplánovali se mnou schůzku, kde mi všechno vysvětlili. Vzali mi krev, aby zjistili, zda jsem v pořádku a můžu darovat. Před samotným darováním naplánovali stimulační cyklus. Léky jsem si aplikovala sama, sestra mi vše vysvětlila.