Daň z příjmu a daň z prodeje

Dobrý den, jsem vlastníkem bytu (OV) 2 roky a také zde 2 roky bydlím (ne trvalé bydliště). Na byt mám úvěr. Tento chci v tomto roce prodat a peníze použít na stavbu rodinného domu. Budu platit daň z příjmu a daň z prodeje a v jaké výši? Děkuji za informaci.

Nejlepší odpověď
mosoj

Daň z příjmu platit nebudete. Daň z převodu nemovitosti platit budete + za zápis u notáře. Výše daně je dána : zde je kalkulačka

http://kalkulac­ky.idnes.cz/cr_dan-z-prevodu-nemovitosti.php

Další odpovědi
gnr54

Když prokážete že jste tam bydlel,tak zaplatite jen daň z prodeje 3%.Daň z příjmu neplatíte.