GaaraHadra

Další super otázka? Odpovězte i s postupem prosím.

Rovnoměrný pohyb cyklisty Cyklista změřil, že průměr obou kol jeho bicyklu je 59 cm. Zdroj: Wikimedia Commons a) Při jízdě určitou rychlostí počítal podle polohy ventilku otáčky předního kola; za půl minuty se kolo otočilo 70krát. Urči rychlost cyklisty. b) Protože je lehčí počítat, kolikrát cyklista za určitou dobu sešlápne levou (a následně i pravou) nohou pedál, použil tohoto postupu. Za 40 s sešlápl levý pedál 45krát. Přitom na předním talíři řetězového převodu bylo 54 zubů a na ozubeném kolečku vzadu si přehazovačkou nastavil 18, později 27 zubů. V obou případech urči rychlost pohybu kola. c) Jestliže všechny odporové síly proti pohybu po rovině představují výslednou sílu 12,5 N, urči v obou případech z části b) mechanický výkon sportovce.

Nejlepší odpověď
www

Znovu otázka z Fyzikální olympiády..
Proč se tam hlásíš, když na to nemáš? Úspěchem za podvod nic nezískáš.
Doplňuji:
Tedy ne, super otázka to není. Pouze snaha o super podvod ☹.

Další odpovědi
Drap

Nevím. z řeho usuzuješ, že opsaná otázka je super. A školní úkoly, soutěže a podobně tady neřešíme,