Dají se na jeden ADSL kabel připojit 2 WiFi routery?

Dobrý den,
doma řešíme nekonečné rozhovory na téma WiFi signál. Bydlíme v dvoupatrovém domě, ve druhém patře je WiFi, která ale nedosáhne do přízemí. Máme ADSL internet od O2.
A má otázka zní: Jdou na jeden kabel připojit dvě WiFi? Respektive, že by byla jedna v přízemí a jedna v 2. patře.
Děkuji.

PS: Omlouvám se, jestli používám špatné pojmy, ale už jsem z toho tak zoufalý, že prostě nevím ...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Na jeden "ADSL kabel" není možné připojit více, než jeden modem. A na jeden modem lze, obvykle, připojit jen jeden router (v případě, že není modem integrován do routeru - což bývá).
Ale - druhý router lze zapojit do LAN portu prvního a nebo lze druhý router zapojit jako repeater. Každopádně - ´rozšíření wifi signálu´ do přízemí není za použití dalšího wifi routeru problém.

Další odpovědi:

Bronzový

Ano jde to.
Z telefoní přípojky povede jeden kabel do prvního routeru a potom z něj povede další kabel do druhého routeru.

Stříbrný

Jak píše 4154, jde to.
Jen asi bude třeba upřesnit.... Ten WiFi router předpokládám máte s ADSL modemem. Ten druhý už stačí bez ADSL do prvního bude zapojen jako jeden z jeho klientů. Pak je ještě možnost aby ten druhý fungoval v režimu "přeposílač" (nemůžu si vzpomenout na správný termit) pak je není třeba spojovat kabelem, druhý ale musí být v dosahu signálu toho prvního. Ale toto zřejmě nepodporují všechny WIFI routery.

Diskuze k otázce

Stříbrný

Dochy

ááá.... mowla zareagoval lépěji, správněji a rychleji zatímco já narazil na následky potomkova řádění (klávesa v háji a to zrovna to co jsem ji chtěl použít...)

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.