bolak

Dají se k něčemu využít skleněný lahve od kečupu, nebo je to na vyhození?

Nejlepší odpověď
Damiana

Pamatuji, že Přemek Podlaha kdysi vyráběl z lahví skleníky. Ale to byly takové ty velké, od okurek. Možná ale, že jestli máš těch od kečupu dost, stačilo by to na luxferové krmítko pro ptactvo 🙂
Já do lahviček tohoto typu dávám olej s různými bylinkami. Ten olej se nejdříve s tou bylinkou hodně zahřeje a nechá se to chvíli louhovat. Pak se bylinky odstraní a do lahve se dá nová (pochopitelně ten samý druh, který se předtím maceroval:-). To se zalije vychladlým olejem a zavřené nechá na tmavém místě. Je to pak dobré do salátů nebo míchaných zálivek. Kdybych měl chuť – doporučuji kopr, bazalku nebo šalvěj. Výborné je i chilli. Nebo česnek (ale ten olej s ním se hodně rychle kazí).

Další odpovědi
briketka10

že by na nový kečup z rajčat, já mám moc
skleniček od majolky, taky nevím co s nima :(
Doplňuji:
nó tak rajčatovou šťávu, my jsme měly skleník
dost velkej přes třetinu zahrady co mamka není
sama nám říkala ať ho prodáme, že nic pěstovat
nebudeme a měla by pravdu to dá práci velkou a
ona sama dělala i kečup, lečo a marmošku z nich,
ale ta mi moc nechutnala, moc zeleninu nejím a co
můžu to je červená řepa, brokolice, žampiony a
růžičkovou kapustu na másle ještě kedlubny,
ředkvičky..

badisko

tak treba http://www.tri­deniodpadu.cz/tri­deniodpadu.cz/Sklo­.html
Doplňuji:
nebo pokus pro deti skolou povine…:D aneb jak dostat cele vajicko do lahve a zase z5…http://vide­ophobia.com/vi­ew/obfr0f4eqWk­.html detem tak nazorne ukazete co je to podtlak …

elektrikář

Já do nich dávám šťávu z odšťavovače a normálně používám jako vekovku,
s

Braník

jako dekoraci na poličku,třeba s fazolemy,hráš­kem,čočkou,rý­ží,
na víčko pak uděltát jen látkovou sukýnku,je to moc pěkné

bolak

na nějaký dekorace, olejíčky a sukýnky z rýže mě vážně neužije, to mě tipujete špatně :))

a skleník se mi doma nevejde, já spíš myslel zase na nějaký to žrádlo, jestli se to dá použít, ale na zařování asi těžko a marmálady taky ne, jedině snad nějaká šťáva, mrkváč nebo med, jinak mě nic nenapadá..