Dají se játrové knedlíčky udělat z jakýchkoliv dostupných zvířecích jater? Chutnají pak i podobně?

Takové ty co bývají v rybí polívce.

Nejlepší odpověď
johana 56

Játrové knedlíčky se dají udělat z každých jater (drůbeží, hovězí, vepřová), rozdíl je v chuti.
Ale játrové jsem v rybí polévce ještě nejedla. Do té by měly být knedlíčky z rybího ořezu použitého na vývar, bylinek, vajíčka a strouhanky dle potřeby…

Další odpovědi
Drap

Játrové knedličky se dají udělat z jakýchkoli jater. Chuť se mírně liší, protože i játra ze všech zvířat nechutnají stejně.

Lamalam

Udělat se dají z lecjakých jater, ale chutnat budou různě.

Kepler

V podstatě je to tak, jak píše Drap. Neplatí to ale u zvířat polárního pásma. Jejich játra obsahují tak obrovská množství vitamínu A, že po jejich pozření dostaneš hypervitaminózu a zaklepeš bačkorama. Už takhle skončilo mnoho polárníků – dali si jartýrka z medvěda ledního, nebo tuleně. V našich superhyper ale nic takového nekoupíš, takže exneš z něčeho jiného.
 http://relax.li­dovky.cz/zepta­li-jsme-se-opravdu-jsou-jatra-lednich-medvedu-jedovata-pqz-/veda.aspx?c=A160222­_134038_ln_ve­da_ape

Drap

Myslím, že to co páše Kepler neni u tuleně pravda. U ledních medvědů je to pravdivé. Vitamín A je jediným vitamínem, kterým se můžeme předávkovat.