Avatar uživatele
Pokročilý

Daji mí občanku 5 dnu před dovršní 15ti let:?

Daji mí občanku 5 dnu před dovršní 15ti let:?

Doplňuji:
ted ste rekla s prominutim blbost :D obcan má povinost uý mít u sebe při dovršení 15tin občanku občanka se musí vyřídít max 60 dnu a min 30 dnu pred dovrsení 15 tin jinak jsou pokuty

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Nedají. V 15 si o ní můžeš jít zažádat a dostaneš jí až třeba měsíc potom....
Doplňuji:
No vidíš :-) Tak v tom případě nechápu proč se ptáš na to, jestli ti ji dají, když si to máš vyřídit takhle brzo. Asi ti to dají, jen nebude těch pět dní platná :-D
Mě bylo patnáct před sedmi lety, tak si to už nepamatuju :-D

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

NEDAJÍ !

Občan*) je povinen převzít si občanský průkaz OSOBNĚ.
(§ 8/1 zákona o OP)

*) v tomto případě však občanem může být jen osoba starší 15ti let

Zdroj: http://www.sagit.cz/pages/sbir katxt.asp?zdroj=sb99328&cd=76& typ=r

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.