Jose1f

Dá se zateplit bytový dům popínavou rostlinou?

Zateplování bytových domů se ve většině případů řeší pomocí polyesterénu. To ale není příliš výhodné z ekologického hlediska. Nikdo totiž nespočítal, nás bude stát likvidace umělohmotných obkladů, až doslouží. Ani jejich výroba není k životnímu prostředí přívětivá. Nabízí se proto jiné, ekologičtější metody zateplování. Jednou z nich je chránit dům popínavou rostlinou. Jaký je váš názor, je to dobrá metoda? Máte s tím zkušenost?

Nejlepší odpověď
čárlí

Otázka není tak zajímavá jako váš pohled na věc, který je správný. Málokdo to takto vidí. V současnosti se u ekologických opatření případné důsledky a souvislosti jak ekologické nebo finanční neberou v úvahu, nebo aspoň ne veřejně. Je to věc na větší diskuzi a to především s odborníky.

Na vlastní otázku odpovím jen stručně, nebudu to rozebírat. Popínavka to samozřejmě zateplí, ovšem podstatně méně a za mnohem delší dobu od realizace než umělý materiál. Podmínkou je ovšem dostatečná průběžná péče a vhodné růstové podmínky. Jediná stálezelená, která lze v našich podmínkách smysluplně pro tento účel použít, je
břečťan, který je stálezelený. Opadavé právě v nejpotřebnějším období nemají význam.

Další odpovědi
Terryle

Tak to si, upřímně řečeno, nedovedu představit. To by ta rostlina musela být dost mohutná, dost tlustá a na zimu neopadávat… existuje vůbec něco takovýho?

fortin

http://jjvcela­.sweb.cz/polys­tyren.htm

Zdroj: http://jjvcela­.sweb.cz/polys­tyren.htm