zjentek

Dá se vypít kefírový mlíko měsíc po uvedeném datu spotřeby?

Mrkal jsem do toho tetrapaku a nic, žádná plíseň, jenom kefírový mlíko a i to tak voní.

Nejlepší odpověď
pusinka50

Pokud nesmrdí, neplesniví, není hořké, vodnaté, má obvyklou chuť, tak ho klidně vypij. Kefírové, acidofilní mléko obsahuje jen „dobré“, tělu velmi prospěšné bakterie a jen tak rychle se nezkazí.:-) já ho taky piju po datu spotřeby, když se mi nepodaří ho vypít včas.

Další odpovědi
Drap

Určitě dá. Pokud bude nějaké závadné, tak to poměrně brzy poznáš.

Jiří Bohumil

Určitě ano. Otázka je ale, co to s tebou pak udělá. A jak umíš rychle běhat. ☹

ivzez

Pravděpodobně ano.
Bez problémů jsem vypila i starší.

Lamalam

Vypít se dá leccos, ale někdy se stane, že to v sobě dlouho neudržíš.