Lleni

Dá se světlo co potřebuje rostlina nahradit??

Květiny potřebují světlo.. A když mám prázdné místo v rohu kde není světlo, a květina by se tam vyjímala ( vypadala by tam úžasně) , dá se nějak použít zrcadlo??( dát ho naproti ní) ale nevim jesi by jí to neublížilo ..
Ps; konkretně mám ŕada ficus lyrata; nebo je ňáká na světlo míň náročná rostlina??

Nejlepší odpověď
Drap

Dá se nahradit. Inspirovat se můžeš u pěstíren trávy.

Další odpovědi
terry

Nevím, jestli zrcadlo odrazí dostatek světla. Můžeš to vyzkoušet. Jinak nahradit lampičkou s úspornou žárovkou.
Nebo nějakou stínomilnou rostlinu.

http://www.bin­g.com/search?q=sti­nomilna%20poko­jova%20rostli­na&FORM=SNYEL­B&PC=MASE&QS=n

elektrikář

Jsou na to vyvynuté speciální žárovky a zářivky s vyšším podílem uv záření. záleží jen na tom jaké použiješ osvětlovací těleso Aby v interieru nerušilo. Před lety jsem dělal 120 cm světlo z obyčejnou zářivkou na akvário v suteréní místnosti. Za začátku jsme jej nechali svítit 24 hod. Kytky rostly tak moc , že jsme na světlo musely dát spínací hodiny a svítit jen 12 hod denně