hapiky

Dá se říci, že Ruská federace je neúspěšným státem?

Podle velikosti a množství surovin , které vlastní, by měl být bohatý stát s vysokou životní úrovní. Proč tomu tak není?

Odpovědi
aliendrone

Co se týká zdrojů surovin, tak je Ukrajina prakticky stejně tak bohatá, co se týká možnosti zemědělství, dokonce bohatší. No A CO? Stejně jsou 3× chudší, než Rusové (a to začínali na STEJNÉ úrovni).

Hned jakmile vysvětlíš tohle, tak budeš AUTOMATICKY vědět i odpověď na svoji otázku. :D :D :D

Disraeli

Oligarchie, korupce, „dušený“ kapitalismus nebo prostě trh, protěžování,… horší už je na tom jen Ukrajina, která by měla mít potenciálně stejné zdroje – aby mohla být bohatá, ale byla a je na tom politicko-ekonomicky tak špatně, jako Rusko, tedy ještě hůř. 😂 Ne nadarmo je to stát s nejhoršími poměry v Evropě a široko daleko (už dávno před válkou).

_Bůh_

únor: Ukrajinu obsadíme celou
březen: Ukrajina je prakticky naše
duben: obsadíme jen celý Donbas
květen: hej, nechte toho, to není fér
červen: Moskvu nedáme
září: hlavním městem ruské federace se stává Čeljabinsk
říjen: v Damašku zasedá exilová vláda ruské federace

Tudíž asi takto, minimálně po vojenské stránce. Ono se nepříliš dobře válčí, když si nejdřív armádu necháte ouředníky rozkrást.

Rusko mělo v roce 2021 průměrnou mzdu 56 tisíc rublů, což činí něco přes 15 tisíc Kč. Toliko ke statusu „velmoci“, jak se někteří snaží naznačit. Neřekl bych, že je to neúspěšný stát, to určitě ne. Ale prostě i blbý Chorvatsko, Kazachstán nebo Rumunsko mají vyšší HDP na hlavu (zdroj: https://www.wor­ldometers.info/gdp/gdp-per-capita/ ). Je to rozvojová země, kde jsou v některých částech země extrémně zaostalé poměry. Oligarchie jim zabraňuje v růstu.

Co se týče srovnání s Ukrajinou, jak zde jiní komentátoři činí (jakkoliv na to otázka nesměřuje), tak je nutné si uvědomit, že Nacisté obsadili za války 100 % území Ukrajiny, ale pouze 3 % území dnešního Ruska. Současně většina padlých Sovětů, kteří bojovali proti Nacistům, byla z Ukrajiny. Toliko k zásluhám Ruska ve WW2 (nehledě na to, že byli agresorem, který si s Nacisty porcoval Polsko). Současně Ukrajina byla po celou dobu Sovětu drancována Moskvou, tudíž stejné „startovací“ pozice skutečně neměly.

Nicméně srovnávání s Ukrajinou je dnes již bezpředmětné. Blíží se vstup Ukrajiny do EU, Zelenskyj už předal vyplněný dotazník do Bruselu. Po vstupu půjde největší množství evropských dotací na Ukrajinu, a životní úroveň se extrémně změní. Známe to z ČR, kde před každou novou stavbou je cedulka „financováno z fondů EU“. Evropa (Němci) nám tu platí všechno. Na Ukrajinu tudíž poteče extrémní množství peněz, zatímco Rusko zůstane kvůli svým dnešním činům maximálně tak ve stagnaci (což stagnace je velmi zbožné přání, s tím, jak si dnes odrovnávají hospodářství).

Pepa25

Banksy aneb jak to Putin „krásně natřel“: https://www.fa­cebook.com/grou­ps/197519835741247/pos­ts/347197057440190/

_Bůh_

Ještě k tvrzení, že UA je „stát s nejhoršími poměry v Evropě a široko daleko“. V HDP na hlavu je Ukrajina na 112. místě ze 190. Je před Indií i Vietnamem, centry byznysu. Na Ukrajině se vyrábí řada součástek, které se jinde v Evropě nevyrábějí, současně to je obilnice Evropy. Zajímalo by mě, jak by Disraeli označil ekonomickou situaci států, kteří jsou na 113–190. místě. 🙂