Kalim_YT

Dá se při hubnutí nabírat svalová hmota přidáním bílkovin?

Dá se při hubnutí tuku dietou nabírat svlová hmota několikanásobným zvednutím bílkovin (vůči tukům a scharidům) při zachování stejných kcal? Např: 120g bílkovin/ 15g sacharidů/ 15g tuku

Odpovědi
elkon

Svalová hmota: https://www.pi­lulka.cz/jak-budovat-hmotu

Tw!st

V kalorickém deficitu většinou žádné svaly nenabereš, budeš rád, když si je udržíš. Možná, pokud by si cvičil první rok, tak nabereš svaly i v dietě. Zvednout bílkoviny by si měl v dietě vždycky, ideálně alespoň na 2g bílkovin na kg tvé hmotnosti. Klidně i víc. Nevím kolik vážíš a ostatní parametry na určení makronutrientů, ale osobně bych nezačínal na 15g sacharidů a 15g tuků, bílkoviny už vůbec ne pokud nevážíš 50kg (v takovém případě bys asi nešel do diety). S takovým počtem sacharidů je dost možné že to nevydržíš, nebo budeš velmi vyčerpaný, jedná se už o defacto stav ketózy. S tuky bych taktéž nešel tak nízko, tuky jsou důležité pro správnou tvorbu hormonů, takto by se ti snížil testosteron, zvýšil estrogen, kortizol apod… Nemělo by to dobrý vliv na tvé tělo. Osobne bych kalorie ubírat postupně pokud jdeš do diety a ještě nevíš kde se pohybuje tvůj bazální metabolismus a TDEE. Pokud kalorie příliš podstřelíš hned ze začátku, jednak tvůj metabolismus bude zpomalený a hubnout nebudeš a jednak už nebudeš mít kde ubírat s tím jak váha půjde dolů. Začni s více kcal, přidej kardio, každý den se važ a pokud váha dolů nepůjde, odebírej třeba po 100kcal, dokud každý týden váha nepůjde o trochu dolů.