bolak

Dá se předem odhadnout, když se hodlají zkřížit dva velmi různí psi, třeba bernardýn a čivava…

…nebo německý ovčák s pudlem, jak bude vypadat konečný exemplář?

Jako délka nohou, uší, srsti, ocasu, atd.?

Nejlepší odpověď
anonym

Odhadnou se to dá, některé znaky jsou dominantní, jiné recesivní. Třeba typ uší, jejich nesení, typ srsti a zbarvení, něco se dědí spíše po otci a něco zase spíše po matce. Právě spojováním různých jedinců (co do povah a vzhledu) vznikala jednotlivá plemena.
Říká se tomu šlechtění a genetika.

Další odpovědi
Drap

Odhadnout se dá, ale je to jen hrubý odhad. Kříženi se mohou od odhadu velmi lišit. A ani všechna štěňata nemusejí být stejná, a mohou se mezi sebou dost lišit.

zjentek

mě by zase zajímalo, co se stane, když se hodlají zkřížit dva velmi různí psi, třeba africký a evropský, jak bude vypadat konečný exemplář