KarelN

Dá se něco dělat s nepříjemně lepkavým plastem?

U několika čínských výrobků (stolní váha, kabel zámku) se po několika letech stal povrch velmi nepříjemně lepkavý. Umytí vodou s mýdlem nepomáhá. Máte zkušenost, zda se dá lepkavosti zbavit nebo je lepší věci vyhodit?

Nejlepší odpověď
cochee

To dělají často takové ty „gumové“ povrchy, většinou jde ale o polysilikon, který začne degradovat a „potí“ silikonový olej. Zkus místo mýdlové vody obyč alkoholový čistič/denatur. líh/ apod., alternativně isopropanol, je sice dražší, ale některé věci čistí lépe než denaturák. U „potící se gumy“ se to možná bude muset opakovat podle potřeby, napoprvé se toho nezbavíš. Jinak ještě jako alternativu můžu doporučit zkusit nějaký sprej na čištění palubovky v autě, taky může zabrat a překvapivě účinně, ale záleží na výrobku.

Další odpovědi
elkon

Nedá, je to nekvalitní plast.

Dochy

umýt, odmastit a nechat odvětrat. Pokud to nepomůže (jako že to pomůže jen někdy) tak asi vyhodit.

da ny

Měla jsem stolní led lampu, dopadla podobně (tehdy drahá, žádná Čína).
Trochu pomohl líh, stolní olej, ale pak skončila…
Podobně stolní malé reproduktory. Za ty roky měly tyto výrobky „odslouženo“
a nárok na výměnu. Vyhodila jsem.

KarelN

díky @cochee. Alkoholový čistič skutečně pomohl.

cochee

Rád jsem píchnul.

carlos111111

Příspěvek smazán administrátorem.