Lgee

Dá se na Faerských ostrovech koupit dům?

Jen že sem hledal domy na prodej zjistil sem že průměrná cena domu je 6.5 milionů Kč ale žádný dům na prodej sem nenašel.

Když sem to nenašel na internetu.

Odpovědi
Hufnágl

Dá se koupit. Hledej a čekej na nabídku.

Zdroj: https://www.tor­g.fo/search?ke­yword=H%C3%BAs+t­il+s%C3%B6lu&ca­tegory=137

Edison

Všechno se dá koupit. Je to jen otázkou množství peněz.

Zvidatel

Jistěže dá. Nejen dům, ale i krásné vily.
Divné, napiš Faerské ostrovy prodej domů/nemovitostí a určitě něco vyjde.
Určitě koupíš i celý ostrov, když budeš mít dost peněz.
__________
Nj fakt jsem nic nenašel. Zkoušel jsem se podívat i na cizojazyčných stránkách, ale nic k prodeji. Jen nějaké pronájmy myslím nebo něco pro studenty a na zájezdy. Sice se píše, že jsou k prodeji domy, vily, ale žádné nabídky. Možná jen nejsou na internetu, ale musí se osobně. Taky ne každý dlům, který se prodává má online inzerát. Možná záměrně nejsou ty z Faerských ostrovů vystavené. Třeba nechtějí, aby tam plno lidí ze světa kupovalo domy. A zajet aa přeptat se osobně je přece jen složitější a většině by se do toho nechtěla.
Nejspíš to bude chtít i nějaké to povolení a určitě to nebude pro cizince tak dostupné, jako spíš pro občany Dánska. Proto taky nejsou nabídky na internetu a ještě pro jiné země.
Ale určitě koupíš dům tak, že půjdeš za někým kdo tam bydlí a nabídneš mu, že ho odkoupíš. Samozřejmě asi za mnohonásobně vyšší cenu než jaká je cena domu, aby to prodal, když to sám nenabízel. Když dáš cenu, za kterou by byl on ochotný příjmout, tak svolí-prodá a ty koupíš.
Tady toho bude víc, týká se to bydlení na Faerských ostrovech: https://d1d6z­xt0xmx99c.clou­dfront.net/me­dia/1962/3-moving-to-the-faroe-islands.pdf

Kelt

Teď je nabídka na prodej domů v Itálii, konkrétně v Calábrii, ale když si to do tří roků neopravíte, je tam velká pokuta. Takže závěr. Když máš dost peněz, můžeš si postavit dům kdekoli. Jde prakticky o pozemek, povolení a náklady na stavbu.

ZoidbergX

Kelt – tazatel píše o koupi ne o stavbě. Stavba by vyšla tak na 50 milionů..

Zvidatel

Vidíš i tady to máš vypsané: https://www.fa­roeislands.fo/pe­ople-society/work-live/moving-to-the-faroe-islands/
Faerské ostrovy nejsou součástí EU, není ani zcela volný pohyb mezi hranicemi. Pro bydlení, pro studium, pro prací tam, musíš získat povolení od Dánské vlády, která to ještě bude konzultovat s Faerskou vládou. Fareské ostrovy jsou sice pod Dánském, ale mají autonomii, takže Dáínsko sice třeba je členem EU, ale Faerské ostrovy ne a taky mají vlastní vládu.
Pokud bys měl v plánu tam jen mít dům a občas tam zajet, tak to asi ne. Chceš tam mít dům?, budeš tam muset pracovat a bydlet. A bydlet a nepracovat asi taky ne.

CTTON

Jasně někdo si tam bude kupovat dům za 20 mega a bude chtít pracovat :D

Zvidatel

Nemusí kupovat dům hend za 20 mega. A pokud už by měl tolik peněz tak nemusí pracovat, al může tam podnikat nebo investovat. To se taky počítá. De o t, aby tam ten obavytel něčím přispíval, když tam bydlí.

Zvidatel

A paltil daně, nakupovla tam td.
Nemusí nezbytně pracovat jako zaměstnanec.