Gestas

Čtou Arabové číslice normálně, nebo zprava doleva?

Nejlepší odpověď
MK44

Islámské číslice, používané Araby, jsou ve stejném směru a pořadí jako naše, tedy arabské/indické používané v Evropě, to jest zleva do prava.

١ = 1 wáhid
٣ = 3 thalátha
١٠ = 10 ašara
١٣ = 13 thalatha-ta ašar
٢٠ = 20 išrůn
٢١ = 21 wáhid wa išrůn

Z příkladu je zřejmé, že Arabové čtou číslice zprava doleva, tedy jako arabské písmo. Asi jako, když řekneme 13 = tři-náct, 21 = jedna-dvacet.

U stovek je psané pořadí stejné, ale vyslovované pořadí už je komplikovanější.

١٠٣ = 103

(doufám, že to server zobrazí správně)

Další odpovědi
Drap

Z leva do prava. To znamená že když je na cenovce cena 99.- zaplatí ti 99.-

Gestas

Drap: To tedy nezaplatí, usmlouvají to na cenu nižší.