Avatar uživatele
Pokročilý

Co způsobuje, že když dám do čaje med, začne se na povrchu vytvářet taková bílá vrstvička?

Jaká látka to dělá a proč? Co to bílé vlastně je?
Doplňuji:
Není to žádná velká vrstva, vypadá to spíš jako taková pěna... Med používám domácí, pasterovaný.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Můře to být ovlivněno i složením medu. V některých medech bývá zbytkový pyl. Take to může být začínajícím kvašením medu. Používám kvalitní domácí med a nis podobného se mi nikdy nestalo.
Doplňuji:
Možná by to mohlo být způsobeno i tou pasterizací. Důležité je, že určitě nehrozí žádné zdravotní problémy.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Agneta, jak můžeš dávat do čaje cukr. To je barbarství, tam patří přírodní ovocné šťávy!
K otázce: Není to jedovaté.


Avatar uživatele
Stříbrný

Jak můžeš dávat do čaje med? Kromě cukru do čaje nic jiného nepatří.

Med je vynikající přírodní produkt a přidáním do čaje (teplejšího jak 42°C) ho
zničíš. Nejzdravější jsou v medu speciální enzymy, a med musí být stáčen za studena. Někteří "medaři-obchodníci" ho stáčejí za ohřevu, aby byl pěkně tekutý při plnění...na takové pozor ! :D

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Jídlo a vaření

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 841
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 495
Zlatý marci1 481
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.