Brozma

Co způsobuje hlasitý bouchavý zvuk ve vlaku?

Zdarec, možná jste se s touto situací setkali: Nastoupíte na nádraží do vlaku, dveře vlaku se zavřou, ale jakmile se vlak rozjede, najednou zaslechnete divný bouchavý zvuk, jenž se opakuje častěji, čím vlak jede rychleji. Někdy si můžete všimnout, že vagon poskakuje (klesne dolů, ale ihned se zase vrátí zpět nahoru). Co ale vlastně způsobuje tento zvuk? Vím jenom, že to je něco s kolem, ale nevím co. Nevíte to někdo?
Doplňuji:
Jugar: Je to zvuk, který vlak dělá i mimo spoje kolejnic!

Odpovědi
anonym

jsou to spoje kolejnic
Doplňuji:
Pak to mohou být jen tlumiče,nebo opotřebované zdrže kolejnic,které jsou nepravidelě obroušeny,

isteron

Vadné odpruženie skrine od podvozku. Tlmiče a perá sú unavené a neudržia skriňu vozňa nad sedlom podvozkov.

jáára

teď už ten zvuk tak často neslyšíš, maximálně na starých tratích

honza19hk

Spoje kolejnic.

Když myslíš, že ne zeptej se nějakýho mašinfíry. navíc by mě zajímalo jak z vlaku který jede poznáš kde jsou spoje a nejsou. Kolejnice se sice vyrábí v délkách 25m ale spoje můžou být klidně po metru.

Lamalam

Může to byt způsobeno nepravidelně „ojetým“ kolem. Občas při posunu tahají zabrzděné vozy, pak tam vznikají plošky.

Brozma

Vím jenom to, že v angličtině se tomu říká Flat Wheels.