opa

Co znamenají čísla 8× a 16× na DVD disku?

Je tam vždy napsné DVD-R8× nebo DVD-R16×.Dík.

Nejlepší odpověď
quentos

osmi- resp. šestnáctirychlos­tní. Čím vyšší rychlostí jsou na něj vypálena data, tím jsou nižší kvality. Osmirychlostní jsou dnes již však vzácností.

Další odpovědi
Retko

Rychlost mechaniky typu DVD se udává jako násobek 1350 kiB/s, což znamená, že mechanika s rychlostí 16× umožňuje přenosovou rychlost 16 × 1350 = 21600 kiB/s (nebo 21,09 MiB/s).

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/DVD

lemra@lina

S tou nižší kvalitou bych nesouhlasil, ale pokud máte starší stroj, tak hrozí chyba ve vypalování.
Ale udává to opravdu rychlost čtení/vypalování (kterou ale musí Vaše mechanika podporovat, jinak ji plně nevyužije).

larina

čím větší čislo tím větší a lepší pamět a vykonoost????????