Pokročilý

Co znamená Washington D.C. !

V některých USA filmech to tak je napsané.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Washington, D.C., je hlavní město Spojených států amerických, sídlem prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu. Jméno města vzniklo jako pocta prvnímu prezidentovi USA Georgi Washingtonovi. Zaujímá území federálního distriktu, známého jako District of Columbia nebo zkráceně D.C

Další odpovědi:

Zlatý

Jelikož v USA je zároveň i stát Washington, je takto rozlišeno hlavní město od tohoto státu.
Jak již je uvedeno, jedná se o zkratku distict of Columbia, tedy D.C.

Bronzový

Take me to zajimalo,kdyz jsem sem prisel,hlavne to D.C.
Jedna ucitelka mi tvrdila,ze je to podle reky,ale zjistil jsem,ze je to po "C"olumbusovi."D"istrict - asi v prekladu oblast.

Diskuze k otázce

Kolomaznik

Jak zde bylo správně napsáno jde o hl. město USA pojmenované podle prvního prezidenta, který také umístění pro němsto vybral, tedy Washington a zkratka D. C. znamená "District of Columbia". To je sice pravda, ale D. C. nemá nic společného s mnoha toky jménem Columbia (navíc Washington leži na Potomacu). District je jednoduše dle Ústavy oblast (pro vybudovaní) hl. města a Columbia je odvozené z tehdejšího poetického názvu pro Spojené státy (Columbia = Kolumbusova země.., v širším pohledu před vznikem USA šlo o celou Ameriku). District of Columbia se dá vysvětlit jako oblast/ obvod hl. města USA.

Zajímavé otázky v kategorii Hudba, film a TV

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Hudba, film a TV

Zlatý iceT 777
Zlatý briketka10 583
Zlatý annas 576
Zlatý quentos 506
Zlatý marci1 427
Zlatý Drap 401
Zlatý bolak 345
Zlatý led 332
Zlatý hanulka11 271
Zlatý mosoj 216

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.