s1066

co znamená u staforduuu MODRÝ GEN

Nejlepší odpověď
beer

Jedná se o dědičnost modré barvy, nebo jen jejího nádechu. Více zde:
http://casopis­.planetazvirat­.cz/120904-kdyz-se-rekne-genetika-1.html

Další odpovědi
anonym

Je mnoho plemen, u kterých se tento gen vyskytuje. Bylo by na delší přednášku
z oblasti genetiky, co jedinci nesoucí tento gen v chovu, případně příbuzenské plemenitbě znamenají (případná rizika).
Doplňuji:
Pro úplnost je třeba doplnit, že tento gen nesou i jiná domácí plemena koček, králíků, skotu atd.

helcaify1

Není to jen u stafordů. Mám dogu a má také modrý gen. Říká se tomu tak díky jejich zbarvení. Černé až do modra.