sejtanka

Co znamená slovo-babyka?

Je ve vyjmenovaných slovech a já motyka hloupá nevím ,co znamená.

Nejlepší odpověď
kropitko

je to druh javoru,,,

Další odpovědi
panenka

Babyka je náš domácí druh, rostoucí stromovitě nebo keřovitě do výšky 10–20 m. Borka u starších jedinců je podélně rozpraskaná, mladé letorosty jsou světle hnědé, podélně rýhované. V literatuře se udává, že se na letorostech často vytváří korkové lišty. Nově se má však zato, že existují dvě formy babyky – normální a stepní. A právě pro tu stepní mají být korkové lišty (viz fotografie) typické. Kromě vizuálního rozdílu by tato forma měla být ještě odolnější vůči suchu než forma běžná.

Tyto korkové lišty (vytváří je i jiné dřeviny – např. jilmy, brsleny) dávají konkrétnímu jedinci velkou konkurenční výhodu – nechutnají zvěři a dřevina proto netrpí tolik okusem.

Zdroj: http://sharkan­.net/1711-javor-babyka-acer-campestre-stepni-forma

tom004

Že to nevíš,nevadí.Těch co to neví je určitě hodně. Ale málo je těch,kteří mají odvahu se zeptat. A ti mi rozhodně nepřijdou hloupí.