Savier

Co znamená když si kůn odfrkne?

Začali jsme makat na nové fasádě a majitelé mají na zahradě koně. Ten kůň si asi každých 10 minut odfrknul. Co to znamená?

Nejlepší odpověď
Drap

Znamená to, že si odfrkne. Třeba ho něco lechtá v nose.

Další odpovědi
marci1

Znamená to, že je v pohodě a spokojený. 🙂
Frkání je spolehlivým ukazatelem pozitivních emocí a je u koní spojeno s pozitivním kontextem a méně často se objevuje u koní vykazujících sníženou pohodu. Existuje totiž korelace mezi četností frkání a skóre blahobytu – čím více koně frkají, tím lepší je jejich emociální stav. Koně v dobrém sociálním stavu jsou náchylnější k prožívání pozitivních emocí, pokud k tomu mají příležitost, čímž se vysvětluje, proč ve spokojeném stavu produkují více odfrknutí.
Zdá se tedy, že frkání je důkazem mírné pozitivní excitace a behaviorálním obrazem přechodné pozitivní fyziologické změny. Zkuste tedy pozorovat svého koně. Jestliže spokojeně frká, můžete být spokojení. Váš kůň je totiž úplně v pohodě! :)
https://equichan­nel.cz/clanky/e­tologie-koni/proc-chtit-aby-nasi-kone-frkali

cappuccino

Diky marci1. Ja myslela, ze si cisti dychaci cesty! Ale po pravde receno, jsem nad tim nikdy nepremyslela!