jirka F

Co znamená, když na někom štípáte dříví?

Ve větě například: odkopla kvůli zmetkovi, co na ní štípal dříví.

Nejlepší odpověď
Pepa25

nechat na sobě dříví štípat = být trpělivý dobrák

Zdroj: Slovník spisovné češtiny

Další odpovědi
elkon

Člověk „měkota“, který si nechá vše líbit.

Daidal

Trpělivý dobrák je sice částečně dobrý popis, ale řekl bych že neúplný. Člověk smířlivě, lhostejně nebo tolerantně snáší, když se mu děje nějaká příkoří. Někdo jiný mu činí něco zlého a on se nijak nebrání.
Nechá na sobě dříví štípat, ve smyslu, že s ním někdo pěkně vymetá a mu je to jedno, nic proti tomu nedělá…
Používá se to z pohledu toho, na kom jsou ty křivdy páchány (nikoli z té strany, která je páchá).

Spíše než trpělivý dobrák bych to nezval „tolerantní hlupáček.“ Trpělivý člověk většinou snáší nějakou těžkost, ale něco za to v budoucnu očekává, nějaký výsledek/zisk.
Zneužívaná/vy­užívaná osoba, která druhým (nebo někomu konktérnímu) dovolí dělat si s ní snad cokoli nebo trpět na sboě cokoli a bez prostestu.

Zdroj: https://cs.wik­tionary.org/wi­ki/nechat_na_sob%C4%9B_d­%C5%99%C3%ADv%C3%AD_%C5%­A1t%C3%ADpat

Postmaster

Člověk je člověku peklem tam kde jsou veliké daně

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

quentos

„V větě“? Zkus to vyslovit.