Co znamená dožadování se zpáteční letenky v odůvodněných případech?

Vykládám si to tak, že zpáteční letenku nemusím ihned kupovat, a když mne náhodou vyberou ke kontrole, tak dostanu příležitost si ji zakoupit, jinak mne vyhostí. Tuto tezi mi tamní Čech potvrdil a zároveň vyvrátil. (Že prý si na toto mám dávat pozor – proč bych měl, kdybych si zpáteční letenku mohl koupit, budou-li se jí dožadovat?)

Nejlepší odpověď
Drap

Takové nařízení může být v některých státech postaveno na úroveň zákona. Musíš tedy počítat s tím, že pokud nebudeš respektovat, porušuješ tím zákon a můžeš být i přiměřeně trestán. Ve státech, které to používají si tím chrání své zájmy. Pokud ti to nevyhovuje. Nejezdi tam.

Další odpovědi
ivzez

Podle mne je potřeba tu zpáteční letenku mít už při vstupu do země.
Ale jestli Vám to stojí za riziko, že Vás rovnou vyhostí…