Terézina

co znamená „Daniel v jámě lvové“?

Nejlepší odpověď
annas

Jak je to vysvětleno v Bibli

„Králi Darjaveši, všichni zemští správcové a satrapové se uradili, abys královským výnosem potvrdil zákaz: Každý, kdo by se v údobí třiceti dnů obracel v modlitbě na kteréhokoli boha nebo člověka kromě na tebe, ať je vhozen do lví jámy. Nyní, králi, vydej zákaz a podepiš přípis, který by podle nezrušitelného zákona Médů a Peršanů nesměl být změněn.“ Král Darjaveš tedy podepsal přípis a zákaz. Když se Daniel dověděl, že byl podepsán přípis, vešel do svého domu. Třikrát za den klekal na kolena, modlil se a vzdával čest svému Bohu, jako to činíval dříve. Tu se ti muži shlukli a přistihli Daniela, jak se modlí a prosí svého Boha o milost. Hned šli ke králi a dovolávali se královského zákazu: „Zdali jsi nepodepsal zákaz, že každý člověk, který by se v údobí třiceti dnů modlil ke kterémukoli bohu nebo člověku kromě k tobě, králi, bude vhozen do lví jámy?“ Král odpověděl: „To slovo platí podle nezrušitelného zákona Médů a Peršanů.“ Na to králi řekli: „Daniel z judských přesídlenců, na tebe a zákaz, který si podepsal nedbá. Třikrát za den se modlí svou modlitbu. Věz, králi, podle zákona Médů a Peršanů žádný zákaz ani výnos, který král vydá, nesmí být změněn.“ Král tedy poručil, aby přivedli Daniela a vhodili ho do jámy, v níž byli lvi. Donesli kámen a položili ho na otvor jámy. Král jej zapečetil pečetním prstenem svým a pečetními prsteny svých hodnostářů, aby se v Danielově záležitosti nedalo nic změnit. Jak se začalo rozednívat, král vstal a odešel k jámě, kde byli lvi. Když přišel k jámě, zavolal na Daniela: „Danieli, služebníku Boha živého, dokázal tě Bůh, kterého stále uctíváš, zachránit před lvy?“ Tu Daniel promluvil ke králi: „Králi, navěky buď živ! Můj Bůh poslal svého anděla a zavřel ústa lvům, takže mi neublížili.“

http://vlastik­furst.blog.id­nes.cz/c/353775­/Vira-zavira-usta-lvum-Vira-je-31.html

http://kocna.web­park.cz/kazanir­.htm

http://www.po­radte.cz/skola/4081-jama-lvova.html#posledni

Vhozen do jámy lvové, to se také říká běžně v životě. Postaven před hotovou věc a poraď si. Jste na schůzi, kde vás vyzve vedoucí, ať se vyjádříte k problému, který nastal. Vůbec nic o tom nevíte. Jste vhozen do Jámy lvové, poraďte si. Poradíte si, vyhrál jste, neporadíte si, odcházíte.

Další odpovědi
pusinka50

http://www.jw­.org/cs/publi­kace/knihy/Bi­blick%C3%A9-p%C5%99%C3%AD­b%C4%9Bhy/D%C3%A­Dl-5-Od-zajet%C3%AD-v-Babyl%C3%B3n%C4%9B-a%C5%BE-do-obnoven%C3%AD-jeruzal%C3%A9msk­%C3%BDch-hradeb/P%C5%99%­C3%ADb%C4%9Bh-79-Daniel-ve-lv%C3%AD-j%C3%A1m%C4%9B/

Znamená to, co píše annas, také třeba to, že tví nadřízení nebo i přátelé se proti tobě mohou obrátit a vymyslet proti tobě nějakou lest, aby tě „zlikvidovali“, kdy se budeš těžko bránit, ale nakonec vyhraješ, svou dobrotivostí a vírou v dobro…