Dodopolasek

Co vše je potřeba při zahájení podnikání při zaměstnání? A jak to provést konkrétně?

Chci si zařídit živnostenský list na nákup a prodej a příležitostně nakupovat a prodávat zboží. Údajně k tomu stačí ŽL a nahlásit to na Fú, čssz a vzp a pohoda. Žádné odvody a nic, akorát pak podám daňové přiznání a z případného zisku mi pak dopočítají odvody na zdravotním i sociálním.

Také mě zajímají i případná rizika, kde se dá udělat chyba, ale předpokládám, že to asi bude brnkačka, že prostě prodám co prodám a musím počítat, že nějaké procento zaplatím na odvodech.

Nejlepší odpověď
lilibou

koukni na:
http://www.pod­nikatel.cz/pro­voz/zamestnan­ci/vse-o-podnikani-pri-zamestnani/

Další odpovědi
mosoj

V podstatě jste to všechno vystihl. Pokud budete používat soukromý automobil ( a to zřejmě budete ) musíte mít zaplacenou silniční daň. Dále vést jednoduché účetnictví ( nyní se to myslím jmenuje účetní evidence nebo tak nějak). Pokud to budete mít jako HPP musíte platit minimální zálohy na zdravotní a sociální pojištění ihned. Pokud to máte jako VPP Tak zálohy na zdravotní až příští rok podle zisku v předchozím roce a sociální až od určité výše zisku ( je to kolem 50 ooo Kč – přesně to nevím, ono se to každý rok zvyšuje).
Teď jsem si všiml, že uvádíte VPP. Pokud budete mít obrat je to brnkačka.

Jakub Tlapal

Já jsem vyřešil založení s.r.o. s https://sidlo­firmypraha5.cz/sluz­by/zalozeni-firmy a nemusel jsem tak nic řešit. Taky jsem pořádně nevěděl, co a jak, protože je toho hodně, co je potřeba zařídit, ale podnikat jsem chtěl, tak jsem se nestyděl říct o pomoc a už mám podnikání rozjeté a teď už je to jenom na mě.