Mili @

Co to znamená „vinkulace pojistného plnění“?

Doplňuji:
Jo, pamatuji, když někdo umřel a heslo nikomu neřekl, byl to průser…

Nejlepší odpověď
panenka

Vázání pojistného plnění ve prospěch třetí osoby, která poskytla pojištěnému úvěr. Pojistné plnění je tedy vázáno ve prospěch věřitele (např. banka, leasingová společnost) a pojistitel v případě pojistné události nevyplácí pojistné plnění pojištěnému ale právě věřiteli.

Zdroj: http://www.ipo­jisteni.cz/slov­nik-pojmu/vinkulace-pojisteni/

Další odpovědi
Miroslavst

Vinkluace znamená že musí být splněna nějaká podmínka, je to závazek.
Tak třeba v případě škody je pojistné plnění vyplaceno jen tomu a tomu nebo prostě po splnění určité podmínky.
Třeba v bance je vinkluace vkladu jednoduše heslo. Pamatuješ na vkladních knížkách? Pokud neznáš heslo, není ti nic vyplaceno-není splněna podmínka.