nikkk

Co to znamená v pojišťovnictví „spoluúčast“?

Co pro mě vyplývá, je-li spoluúčast na storno jízdenky 30%? Děkuji!

Nejlepší odpověď
P.T.

Je to procentuálně vyjádřená část, na které se pojistník bude finančně podílet při pojistném plnění, resp. o kolik procent mu bude krácena výplata pojistné události.

Spoluúčast na storno jízdenky ve výši 30% znamená to, že pokud se jízdenka stornuje, 30% už nikdy neuvidíte, bude vám vyplaceno 70% z toho, co jste zaplatila.

Další odpovědi
anonym

U havarijních pojistek vozidel a některých majetkových, je spoluúčast uvedena v absolutní částce (5, 10,20tisíc), která jde na úkor pojištěného. V zásadě čím vyšší spoluúčast, tím nižší pojistné. U auta to znamená, že si majitel hlídá, aby sám nezpůsobil nehodu, jinak je škoda hrazena z povinného ručení viníka.

žolik

Spoluúčast na pojištovnictví je že se budete při plnění škody účastí procentní výměrou.

Zdroj: žolík

ARIS

Jednoduše: spoluúčast 1000,– Kč
Škoda 5000,– od pojišťovny dostanu jen 4000,–
Spoluúčast 30% škoda 5000,– od pojišťovny dostanu 3500,– (tedy 70%)