martinka21

Jak je to s vyplacenim – pojistna udalost?

Dobry den,
chtela bych vas poprosit o odpoved,pokud s timto mate nekdo zkusenost. Koupila jsem si iPad v datartu,dokoupila jsem si pojistku, ze kdyz se s nim neco stane, tak vse zaplati pojistovna. Povedlo se mi,ze jsem sklenickou tukla o ruzek ipadu a kousek toho sklicka na rohu vypadl. Opravdu male,nebranilo to pouzivani, ale chtela jsem vyuzit to pojisteni. Dnes mi rekli ze ipad je neopravitelny a pak ze by oprava vysla draze. Zaroven, ze mi pojistovna nejaky penize vyplati. Moje otazka je tedy, pokud je „neopravitelny“ tak kolik by mi meli vyplatit? Moc tomu nerozumim, jestli castku za kterou jsem ho kupovala nebo castku,za kterou by byla mozna oprava, ikdyz zadnou neudelali,kdyz se nevyplati. Predem dekuji za odpoved. Ps: ipad jsem kupovala koncem cervence a 20.srpna uz byl poslany na reklamci. Ani ne mesic tedy.

Nejlepší odpověď
Drap

Nelze odpovědět. Záleží na znění konkrétní smlouvy. Přesné informace ti poskytne likvidátor konkrétní pojišťovny.

Další odpovědi
ivzez

Martinko,
proč jste uzavřela pojistnou smlouvu, aniž byste si ji pročetla? Odhaduji,
že jste se neseznámila ani se všeobecnými obchodními podmínkami pojišťovny,
s níž jste smlouvu uzavřela.
(Seznámila jste se alespoň s případnými výlukami – nač se pojištění nevztahuje?)

Odpověď byste měla najít ve výše uvedených dokumentech.

________

Pojišťovna Vám podle mne neuhradí ani částku, kterou jste zaplatila,
ani částku odpovídající ceně opravy. Řekla bych, že obdržíte maximálně
zůstatkovou hodnotu k datu vzniku škody.

JájsemRaibek

Neznám pojistku, ani limity, ale dle mého názoru pokud je pojištěná věc zničena-tak jak řekli v opravně neopravitelná, pojišťovna by měla plnit celou cenu po odečtení amortizace-opotřebení. Pozor, ale jen do limitu. Pokud je věc pojištěná na 2000 a věc stála 5000, pojišťovna zaplatí jen 2 tisíce. Pokud je pojištěná na 10000 a věc stála 5000, zaplatí cenu věci, tedy 5 tisíc.