já nic nevim

Co to je válka „totální“? V jaké válce byly použity jedovaté plyny?

Dějiny

Odpovědi
honza19hk

Totální válka je válka, v níž jsou za účelem vítězství nasazeny všechny lidské a hospodářské zdroje země. V takové válce se méně rozlišuje mezi vojákem a civilistou, protože obě skupiny lze považovat za součást válečného úsilí.

Praxe totální války se uplatňovala po staletí, ale pouze od poloviny do konce 19. století byla uznávána jako samostatná třída vojenství. V nacistickém Německu totální válka zahrnovala totální nasazení.

jedovatý plyn byl použit i za druhé světové války na vyhlazení židů a romů v plynových komorách.

lizatko11

Totální válka to nevím, ale jedovaté plyny byly u nás poprvé použity v 1. světové válce