V3NOM

Co si myslíte o domácnosti, ve které téměř vše platí jeden z partnerů?

Já 22000 měsíčně , platím si soc. A zdrav. , Platím nájem + energie + net zhruba 9000, plus veškeré jídlo, drogerii atd. + ostatní drobné výdaje , ještě platím naftu, partnerka neplatí téměř nic. Zajímá mě váš názor , popřípadě jak oznámit partnerce aby přispěla aspoň na bydlení?

Nejlepší odpověď
Hlada

Jak si kdo ustele, tak si lehne.

Další odpovědi
valerietunov

U nás platí většinu mamka, jsou s tátou na tomto domluvení a myslím že ani jednomu z nich to nevadí, takže to nijak neřeší, pokud to vadí tobě promluv si s ní, pokud pracuje partnerka, tak jí zkus pomoct najít lepší pracovní úvazek. Pokud nepracuje a celý den sedí na zadku nebo nepracuje (ani domácí práce aj.) Tak si s ní o tom popovidej …Tohle si musíte vyřešit sami mezi 4 očima

Mc Merkurion

… jestli to nejni manželka, neb v manželství je to normální, pak nevim, na co si stěžuješ? máš pravidelnej sex? víš kolik to stojí? tak buď rád, že jsi ušetřil …
… Hlada to napsal naprosto přesně …

ivzez

Nikdo nemáme právo soudit žádnou domácnost
(naše názory jsou irelevantní).

Partnerce se nedá oznámit, aby přispívala.
Můžete se s ní jenom dohodnout (je potřebný její souhlas).

Proč jste se s ní nedohodnul už před sestěhováním?
Teď pravděpodobně bude nějaká dohoda obtížnější.

iceT

A partnerka do práce chodí nebo nechodí? Bydlí u tebe nebo ty u ní?
Protože pokud by nechodila, tak samozřejmě nemá čím přispět. Pokud chodí do práce a má svůj příjem, je od ní hodně sobecké nechat všechny výdaje na tobě, měla by přispět na nájem i na nákupy, zvlášť když by bydlela u tebe, to má všechno grátis.

marci1

Pokud žijete ve společné domácnosti jako partneři a nedáváte svoje příjmy dohromady, pak byste se měli rozhodně domluvit na tom, kolik kdo bude na výdaje přispívat. A co nejrychleji, jinak si partnerka na to zvykne a budeš (promiň) za troubu. 🙂

anonym

Jak se domluvíte tak to máte, myslím si že je poctivé dávat přijmy na jednu hromadu a teprve z ní platit společné výdaje případně další věci třeba obálkovou metodou (kdy si předem alokujete částku na které se shodnete na konkrétní účel, třeba 2000 týdně na stravu a podobně … ale není důvod brát to jen z příjmů jednoho, to je nesmysl. Samozřejmě nevím jak moc je váš vztah ustálený a jak moc která ze stran tuší že by ještě mohla prásknout dveřma, sbalit kufry a jít svůj příjem utrácet jinam. Pokud tam takové tendence hypoteticky jsou pak lze chápat že společné vedení prostředků nevyhovuje …

plebs

Buď se cítít a být hrdý jako sponzor, anebo můj děda má názor, – to je teda trůba