Chezzie

co to je chutney

co je to chutney (čatny) a k čemu a jak se jí?

Nejlepší odpověď
panenka

CHUTNEY- [čatny]
Definice cizího slova: „silně aromatická pikantní zavařenina ze zeleniny nebo ovoce; příloha k masu“

http://slovnik-cizich-slov.uzdroje.com/?s=chut­ney-catny

Další odpovědi
qwertz

Laicky receno, jedna se o leco z ovoce a chilli papricek dochucene karí.Jí se to jako studená omacka, tedy idealni ke grilováni, ale samozrejme se muze podávat cely rok..

anonym

Podívej se do indické kuchařky.Čatní je moc druhů. Velmi zjednodušeně-ind.kečup.Moc do­bré.

Michal

Je to příloha k masu. Je tvořeno zeleninou,nebo ovocem ,které je smícháno s kořením,cibulí, česnekem ,chilli a dalšími přísadami podle receptu.Tato příloha se vaří a po vychladnutí se dá do skleniček a nechá odležet.Je to vynikající, pokuste se najít recept.Michal.

Zdroj: život kuchaře