dědapetr

Co to byl a nebo je „Koplín“

četl jsem,že se do něj ukryli před pronásledovateli
Doplňuji:
Pro -iv- barabizna je starý,ošklivý a polorozpadlý barák,neboli dům.

Nejlepší odpověď
annas

Znám jako kurník.

Ano. Třeba spisovatel Arnošt Lustig se schovával v kurníku, když se mu podařilo utéct z „vlaku smrti“.

Další odpovědi
anonym

Ja zase nevim co to je babrabizna. ! 🙂 -iv-
Doplňuji:
Dedopetre , barabiznu vim , ale Hanulka napsala babrabizna . 🙂

dudu

Za mého mládí byl na tišnovsku slovem kuplín označován uzavíratelný sklad bez oken – přes léto tam bylo ukládáno čerstvé zelené krmivo a přes zimu skladována např. krmná řepa apod.
Ještě doplňuji, že zde se písmeno „o“ často změňuje za „u“, takže se jde du kupca, na jahude atd.

anonym

Na Moravě se tak říká kurníku!

hanulka11

v brněnské hantýrce nějaká babrabizna