LuK4S3k CZ

Co si myslíte že by se stalo kdyby krachoval stát ?

Já si myslím žeby vláda odešla ve státu by nastal zmatek vykrádání zabíjení atd. A pak do státu přijel jiný stát ti tam udělaly pořádek a zabavyly věci v hodnotě té dlužené částky.

Nejlepší odpověď
dudu

Argentiský bankrot probíhal v letech 2000 – 2002. Velkým problémem argentinské ekonomiky bylo postupné zhoršování veřejných financí a růst zahraničního dluhu. Spolu s růstem dluhu rostly pochopitelně i úroky, které Argentina nebyla schopna splácet. V prosinci 2001 dosahoval dluh 155 miliard dolarů. Také nezaměstnanost byla vysoká. Od roku 1992 rychle stoupala až k úrovni 20 %, počátkem roku 2002 se vyšplhala na 21,5 %. V roce 2001 došlo k prohloubení recese (- 4,4 %). Currency board (pevný kurz, argentinské peso bylo zavěšeno na americký dolar v poměru 1:1)byl udržen jen díky úvěrům MMF z března 2000 a září 2001. Toto bývá MMF často vyčítáno. Kdyby Argentina opustila fixní režim již v první vlně recese, nemuselo by ke krizi dojít. Investoři začali směňovat pesa za dolary, došlo k výběrům bankovních vkladů, tzv. runu na banky. V prosinci 2001 odmítl MMF poskytovat další půjčky a argentinská vláda vyhlásila moratorium na splácení vládního dluhu vůči soukromým věřitelům. Šlo zřejmě o největší státní bankrot v dějinách.
V lednu roku 2002 argentinská vláda devalvovala peso, v únoru byl zaveden floating. Peso se znehodnotilo z 1 na 3,8 ARP/1 USD. V roce 2002 dále pokračovala recese, HDP poklesl o 11 %. Také došlo k obnovení inflace, která činila v roce 2002 26 %, a v roce 2003 13,4 %. Hospodářský růst se podařilo obnovit již v roce 2003 (+ 8,3 %).

Argentina by tak neměla být pro Řecko (a další země) strašákem ale velkou inspirací.
Argentínské cesty se bojí v Berlíně i Bruselu. Její realizace by měla za následek konec eurozóny a konec mocenských choutek německé vlády. Myslím, že nic lepšího si nemůžeme přát. Vznik evropské federace pod berlínským diktátem není v zájmu žádné země (kromě Německa).
Realita je bohužel taková, že Brusel má zatím vyhráno. V Athénám vznikne poslušná protektorátní vláda a celá eurozóna se bude v deziluzi ubírat směrem k federaci. Je pouze na nás, zda se takového projektu chceme zúčastnit.
Zdroj: Jan Koucký | Publikováno: 19.6.2012 | Rubrika: Politika

Další odpovědi
mosoj

Dost toho popsal dudu. Jinak si přečti něco o měnové reformě v ČSR v roce 1954 . To by tě mělo zajímat nejvíce!

Drap

Zřejmě máš zkreslené představy. Podívej se kolem sebe. Takto vypadá zřejmě začátek krachu.

odpomass

Takhle to nechodí. Kdyby se k tomu blížilo, přišla by pomoc ze zahraničí, protože by si jen málokdo mohl přát, aby jakýkoliv stát zkrachoval. Vždy je někdo, kdo má v daném státě investice a věř mi, že krach jednoho státu, ovlivní znatelně i ekonomiky sousedních i spoustu dalších států. Pakliže by nastal bankrot, muselo by se smazat spoustu dluhů (prostě odpustit – škrtnout), vládu by převzala nějaká prozatimní instituce a ekonomika by se musela rozjet znovu…

Lleni

Krachoval krachoval dokud by nedokrachoval;))