Avatar uživatele
Rokio

Co si myslíte o tom, že jsem začal půjčovat lidem peníze za úrok? Je to dobrý nápad?

Jinými slovy se ze mě stal věřitel. Půjčuji na jedné velmi známé webové stránce, které sdružuje investory z mnoha zemí.

Zde uvadím svoje první tři investice do půjček:

  1. půjčka na 30 dní – 10 Euro – úrok 14,5 % p. a.
  2. půjčka na 30 dní – 10 Euro – úrok 10 % p. a.
  3. půjčka na 5 dní – 10 Euro – úrok 15 % p. a.

poznámka: Všechno to jsou krátkodobé půjčky s garancí zpětného odkupu, pokud dlužník danou půjčku nebude schopen splácet.

Na daném webu se neplatí žádné poplatky kromě poplatku za směnu měn. U převodu českých korun na Eura to je 0,70 %.

Zatím jsem investoval jen 1.000 Kč na daný web a zaplatil jsem 7 Kč za směnu.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? DoTazatel před 1549 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Tw!st

Pokud si to daníš, tak nevidím problém.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Pokud do toho dáš milion a budeš danit příjem, tak se z toho dá žít.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Já bych do toho nešel. Je zde velké riziko, že své peníze už nikdy neuvidíš.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
DoTazatel

Úspory a půjčky jsou to, co rozvíjí a živí ekonomiku. Takže je jen dobře, že půjčuješ své úspory, abys tím pomohl ostatním, kteří je potřebují. (I když taky záleží na co si ti lidi půjčují, pokud jen na spotřebu, tak to moc ekonomiku neposiluje a neprospívá to nikomu, proto je dobré si hlídat na co a komu půjčuješ).

(Jen nějaké divné ús, nebo se mi to zdá?).

Upravil/a: DoTazatel

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hapiky

Nevím, jestli se chlubíš, nebo si stěžuješ. Nebo obojí? Na tomhle webu to chceš řešit?
Mimochodem, to že půjčuješ peníze, jsi psal už dávno.

Upravil/a: hapiky

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… no, každej lichvář nějak začínal …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jakub Tlapal

půjčovat peníze za úrok je dobrý nápad. Taky jsem se před časem rozhodl pro https://www.ju­lu.cz/investment-offer/ a vydělal jsem si díky tomu už slušné peníze. Nechápu někoho, že si spoří peníze v šuplíku. To dělali lidé dřív. V dnešní době by ty peníze „sežrala“ inflace 😁 . Samozřejmě mám taky nějakou finanční rezervu, pro případ, že by se něco rozbilo, ale většinu peněz mám pořád někde v oběhu.

Avatar uživatele
DoTazatel

Až budeš mít (přes) 500 milionů můžeš se vykašlat na nebankovní půjčky a založit banku. ;) Banky jsou pořád nejlepší institucí na poskytování úvěrů.

před 1549 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání