DanV

Dobrý den,potřebuji si půjčit asi 4000, které vrátím hned po výplatě.

Existuje seriosní banka či jiná společnost, u které nemusím mít obavy? Mám nečekané výdaje a příští měsíc dostanu prémie, takže nemám obavy se splacením, chtěl bych to jednorázově zaplatit s jistým navýšením pochopitelně. Nemáte nějaký tip a hlavně zejména zkušenost? Na netu je spousta „zkušeností“ jedna baba povídala, ale jistě už jste někdo podobný problém řešil. Ptám se tedy těch spokojených klientů, kteří si půjčili pár tisíc a za 14 dnů je vrátili.

Děkuji za užitečné odpovědi

Nejlepší odpověď
anonym

Můžeš se zkusit zeptat ve ´své´ bance, ale pravděpodobně ti nevyhoví (takto krátkodobé půjčky nejsou pro banku prioritou. Větší šanci bys měl (zřejmě – záleží na tvých příjmech – a také na tom, zda ne/jsi veden jako dlužník v některém z rejstříků) se žádostí o kontokorent nebo kreditku (pokud bys dluh opravdu zaplatil brzy, jsou úroky mizivé (v případě KK i nulové).
Ale jako první možnost ti doporučím požádat zaměstnavatele o mimořádnou zálohu.
___
…„spousta "zkušeností“ jedna baba povídala"… na netu – ve valné většině případů jde o ´kecy´ těch, kteří peníze půjčují, nejde o kladné reference skutečných zákazníků.

Další odpovědi
Dochy

Rodina…
Pokud máš možnost, zřiď si kontokorent ve své bance (zpravidla kolem 20–30 tis)
Pokud máš co dát do zástavy, můžeš zkusit zastavárnu (ale tam nemám žádné zkušenosti)
Bacha na společnosti, co Ti půjčí třeba za 1%. (ale s dovětkem drobným písmem, že je to týdně – pro krátkodobé drobné půjčky by mi nevadil ten úrok, ale to drobné písmo)

anonym

Na to mám velmi dobrého souseda, v téhle částce nechce ani papír o půjčce. A protože vím co pijou, tak má u mne flašku. Zkus tedy nejdříve přátelé než (ne)bankovní instituce.
Doplňuji:
Kontokorent není karta, ale k běžnému účtu. Používáš stávající kartu a na tom účtu můžeš jít do mínusu, zpravidla je smlouva na 20000, a pokud to splatíš v dané lhůtě, je to bez procent. Kreditní karta (kartový účet) je vyloženě další účet s úvěrem, pokud splatíš do 1 roku je to fajne, pak jsou poplatky i pokuty. Pokuty se týkají i kontokorentu podle NOZ, pokud nedorovnáš mínus aspoň na nulu, je to 500 Kč.

zistan

Já bych také volil mimořádnou zálohu, pak si ji stáhnou žpět z dalsího platu nebo na 2× a bez úroku.

bolak

možná je ještě jedna možnost, zákoník práce, myslím že paragraf sto čtyřicet něco ustanovuje že když by ti připadla dovolená na den výplaty, je možnost vyžádat si u zaměstnavatele zálohu, což znamená že kdyby sis vzal dovolenou přesně na den výplaty…

jenže nevím jestli musí a nebo jestli může, a taky kolik by ti vyplatil max a kolik by sis musel tý dovolený vybrat, zkus si to někde najít, já právník nejsem, jen mi to někdy z dřívějška uvízlo v hlavě, u nás v práci jsme totiž měli knihovnu a já rád dělal zaměstnavateli problémy :) zvlášť když mi předplatné do knihovny platil on sám… no ale každopádně měl bys to bez poplatku, takže za zeptání to určitě stojí

Jindra B

Dobrý den, proč nevyužijete kreditní kartu? Máte 30 dní na splacení bez úroků…

Lightman

Osobně bych šel do www.pohotovepuj­cky.cz, peníze jsou na účtu do 10 minut. Poplatek by byl nějakých 800 Kč a pokud ty peníze potřebuješ, tak proč to nevzít.

Sarina888

Já mám teda zkušenost s ferratum.cz … Potřebovala jsem malou půjčku, tak jsem volila tuhle rychlou půjčku … Opravdu mi to pomohlo…

Zulda08

Ferratum já osobně neznám, ale půjčovala jsem si s vippujcka.cz, stalo se mi, že jsem dala výpověď z práce a měsíc jsem byla doma a až ten další jsem začala pracovat, takže peníze mi nevyšly, takže proto jsem volila půjčku.

Ella2

Ahoj v takovéhle situaci chápu, že sis půjčila :) Já hrozně odsuzuji lidi, kteří si půjčují na dovolenou nebo na dárky :/ To mi příjde ulítlé :)

Ella2

Ahoj u téhle společnosti jsem měla taky půjčku :) Neradi si půjčulu, ale neminulo mě totak jsem volila krátkodobou půjčku :) Ferratum je podle mě jedna z nejlepších na trhu :)

Katarinka88

Já osobně, kdybych se do takové situace dostala, tak bych využila vippujcka.cz, která si myslím, že je opravdu VIP ;o)

postcd

jmenuje se nějak obecně ta karta o které mluví Mowla, že na ní jsou úroky nulové? „(v případě KK i nulové)“

Dochy

česílko: Povedlo se Ti prohodit kontokorent a kreditní kartu. Alespoň s úročením.
Kontokorent: Dovolí jít na běžném účtu do mínusu (obvykle 10–30 tisíc podle banky), to je správně. Zpravidla je úročen denně. To jsi popsal špatně. Zpravidla je v podmínkách, že je nutno jej splatit do roka. (obvykle to znamená, že v průběhu roku se musíš dostat alespoň jednou do plusu, ale v minulosti byli excesy, že někdo šel do minusu v únoru, na konci února to dorovnal, skoro celý rok byl v plusu, další rok v únoru si zas něco vybral do mínusu a hned přišla pokuta…)

Kreditní karta: Zvláštní úvěrový účet s platební (kreditní) kartou. Každý měsíc dostaneš výpis z účtu a pokud splatíš vše do cca 14 dní (podle banky) nepočítají se žádné úroky, pokud splatíš jen minimální částku (povinné) pak se počítají úroky. Pokud nesplatíš každý měsíc alespoň minimální částku, máš velký problém s velkýma pokutama.

Obvykle obojí (kontokorent i kreditka) je zatíženo nějakými poplatky (zpravidla kolem 50,– měsíčně). Kontokorent Ti banka u které máš účet pravděpodobně zřídí velmi rychle, keditka pravděpodobně bude trvat dýl (budou chtít potvrzení o příjmech apod…)