Co si myslíte o televizních stanicích Šlágr TV nebo TV Regina?

Pokud neznáte nebo nekoukáte na televizi jako já, najděte si krátké sestřihy z těchto televizních stanic na internetu.

Nejlepší odpověď
klumprt

Reginu neznám. TV Šlágr občas sleduji pro pobavení. Jde o nepřetržitý teleshopping víceméně nekvalitní hudby za přemrštěné ceny. Myslím, že kvalitní dechovku poznám, ale ta se tam téměř nevyskytuje.
Nemá to daleko k praktikám šmejdů. Kdybych měl rodiče nebo prarodiče, kterým by se tamní produkce líbila, tak bych je určitě nenechal cálovat tisíce, ale radši bych jim to stáhl a vypálil.

Další odpovědi
dubraro

Nic. Nemám televizor.

xxx3

že je to dobrý kšeft. Pokud vím, tak na Šlágru pan Peterka (majitel) protočil něco přes 100 milionů, což je na televizi, která vytváří své „programy“ s minimálními náklady celkem pěkná sumička. Jinak je to samozřejmě bída všech bíd, v podstatě jeden celodenní teleshop s nepovedeným kýčem. Reginu neznám, ale předpokládám, že to je podobný model.

anonym

Reginu neznám na Šlágr se dívám a mám tam své favority, Veselou trojku a Duo Jamaha.
A co si o této televizi myslím?
Je to jediná tv, která hraje pro starší generaci neboť z ostatních televizí zmizela dechovka.A ješ­tě…ukazuje nám i jiné kapely v republice a na Slovensku, o kterých bychom se nikdy nedozvěděli.A ješ­tě..zpívají tam písničky, které nejsou známé a tím vlastně ukazují folklor z jiných částí republiky.

Kelt

Reginu neznám, Šlágr mám. Pokud přepínám kanály, tak si to chvíli poslechnu. Někdy hrajou dobře, nebo je tam zajímavý host. určitě má svoje diváky.

anonym

šlágr je děs pana majitele,tahá z lidí prachy,mám na to svůj názor,neposlouchám to,jen přelistuju,když něco hledám.

Klaproth

Nesleduju, názor nemám, ale jistě své diváky mají, jinak by neexistovaly.

Kryšpín

Šlágr je šlágr a Regina je jakási pražská pipina, když to děda pustí, tak pejsek pražský krysařík začne kňourat a kňourat

mosoj

Nějak máš ten marketing špatně vystudovaný, byť se s ním chlubíš. Jinak by jsi věděl i ostatní , že ceny v tržním hospodářství dělá poptávka.
Prostě svůj okruh diváků TV Šlágr má a co je na tom špatného ? Jinak naštěstí zde má velké slovo Slovensko.
Je mně ale divné, že již také nemáš nějakou tu stanici a zřejmě ani blog s pořádnou návštěvou.

honza10

jsou to ty nejhorší TV kanály všech dob

xxx3

Lahny: pokud by tohle byla „jediná TV, která hraje pro starší generaci“, tak to bych si musel na prahu důchodu hodit mašli, ale teď k věci:
1/ nikde není psáno, že důchodce = fanoušek dechovky. To prostě není pravda. Mnozí současní důchodci vyrůstali v době rock&rollu, Beatles a jejich současníků. Navíc neexistuje pouze populární hudba.
2/ to, co dávají na Šlágru většinou dechovka není, převážně se jedná o samohrajkové úpravy lidových i umělých písní, ke kterým jsou natočeny bizarní videoklipy
3/ s folklorem tohle nemá NIC SPOLEČNÉHO, jinými slovy když si vezmu lidovou písničku, zprasím ji příšernou samohrajkovou aranží alla Disco etc., tak to není podpora folkloru, ale spíš jeho masakr.
4/ Lidi, kteří se objevují na Šlágru a vydělávají si podobnou produkcí, představují naprosté dno profesionální hudby – ano, dá se tím živit (jak potvrzují opravdu ohromující prodeje desek Evy a Vaška), ale sami interpreti často velmi dobře vědí, co produkují a pro koho. Je to vlastně podobné jako prodávání předražených hrnců někde na prodejních zájezdech. Ceny naprosto neodpovídají kvalitě, ale prodejci mají psychologicky zmáknuté, jak to starším lidem vnutit tak, aby si ještě připadali, že nakoupili výhodně.

anonym

Sice máš pravdu, ale naše generace ( netvrdím, že všichni) je zvyklá na české písničky a ráda si je zazpívá.( Neznám nikoho kdo by na jakém koliv srazu zpíval anglické písně, vždy to jsou české písničky a je jedno jestli to hraje profesionál a nebo nějaký šumař)
A kdyby ti všichni co hrajou na Šlágru hráli špatně, tak by neměli vyprodané sály.A všimni si, že to jsou všechno staří lidé, protože televize pro ně žádný takový pořad nedávají.
Sám jsem byl na několika koncertech kapel ze Šlágru a týden před vystoupením už neseženeš lístky ( byly to různé sály od 300 až po 500 sedadel a ještě se dávaly přístavky).Nějak jsi nepochopil, že starší generace je přesycena přiblblými pořady v televizích a raději si zazpívá českou písničku.
A ještě…kde a v které televizi uslyšíš slovenské kapely ( i když hrají na samohrajky) a slovenské písničky?
Dneska to je samá angličtina ( respektive slova, kterým ani nerozumíme), ale slovenskou řeč neslyšíš, ani jejich písničky.
Kolikrát znám písničku v českém jazyce a pak zjistím, že slováci na melodii mají lepší a hezčí text.

xxx3

když to vezmu popořadě:
1/ i české písničky se dají hrát na úrovni, což opravdu není případ TV Šlágr. Zapnout si automatický doprovod na klávesách a do toho něco zakňourat nepovažuji za žádné umění.
2/ ano, všichni ti, co hrají na Šlágru, hrají špatně. To se nijak nevylučuje s tím, že najdou posluchače, či dokonce hodně posluchačů. Kýč byl a je orientován na masové publikum. Staří lidé tam (na koncertech) jsou proto, že tento kýč je zacílen právě na ně. Stejně tak existuje podobně kýčovitá antihudba, která cílí na děti. Třeba takoví Maxim Turbolenc by mohli vyprávět. Co se týče televize, tak moc nesouhlasím, že by tam nebyly programy pro starší diváky, ale to je také věcí vkusu, osobně si myslím, že je těžké pohledat stupidnější pořady než ty, které dávají na Šlágru (snad by mohla sekundovat TV Barrandov).
3/ Co se týče slovenských písniček, tak je nijak nevyhledávám, takže opravdu netuším, jestli je možné je někde poslouchat pravidelně, nicméně než zvolit provedení TV Šlágr, to bych si radši odpustil.
4/ závěrem bych jen dodal, že i v češtině se dá dostat k množství zajímavé hudby, která je provedená kvalitně, přitom její autoři netahají nemravné peníze z důchodců. Problém je, že se k ní člověk nedostane přes TV Šlágr.