bolak

Co si myslíte o poslední udělené milosti?

https://www.no­vinky.cz/krimi/464927-zeman-udelil-milost-muzi-ktery-zabil-pri-nehode-svou-zenu-i-syna.html

Na jednu stranu, chápu to vysvětlení že přišel o matku a takhle bude mít kluk alespoň otce. Na druhou stranu, vážně to bude pro kluka taková výhra, být vychováván člověkem který mu zabil matku a bratra? Věříte tomu že to na jeho osobnosti nezanechá následky? Že mu to nebude vyčítat tiše den a den co ho bude otec ráno probouzet a večer dávat spát a že mu to jednou nevmete do tváře?

Jak se ta nehoda vůbec stala, je na to nějakej odkaz na zprávy?

Nejlepší odpověď
michalds

Otec to neudělal schválně, syn to jistě pochopí. Tuto milost vnímám jako jednu ze světlích chvilek Miloše Zemana.

Další odpovědi
zjentek

Tak ono stačí si ten případ vztáhnout na sebe a odpovědět si. Ony nehody jsou pro každýho, nejen pro ty pod vlivem.

Troufám hádat, že po těchto životních událostech určitě nebude synka vychovávat jako puritán, žejo, takže z principu se dá předpokládat, že synek mu v dospělosti odpustí (na výchově a později i povaze dítěte se podepíše akutní a časem chronická lítost otce, čili ten jeho trest). Tací lidé pak umí odpustit ;). Naopak jako puritán by otce asi zavrhl, ti jsou všehoschopní- denně si daj 2×2 deci červenýho a bez uzardění zavrhnou alkoholiky! ;)

Dospělý synek tedy bude po výchově svým otcem zřejmě dobrým člověkem a to je bonus pro společnost. Dnes, ve třech letech, by si k výchově určitě vybral tátu, na to dám krk. ;)

Smackdown

lidi mějte soucit.

mosoj

Že to je věc prezidenta. Ústava mu to umožňuje na rozdíl od tebe.

Kepler

Myslím, že znovuzvolený prezident opět prokázal neschopnost normálního úsudku. Zřejmě vychází z toho, co mu radí bylinné likéry a s aktérem je solidární.

marci1

Odkazy: https://www.no­vinky.cz/krimi/398721-opily-ridic-naboural-do-stromu-zena-a-sestilete-dite-zemrely.html
https://www.no­vinky.cz/doma­ci/464938-zemanem-omilostneny-muz-je-uz-doma-drive-se-ho-zastal-i-ustavni-soud.html

Kryšpín

Nejsem obdivovatel důchodce na pronajatém Hradě, ale velmi obdivovaný a milovaný Havel udělil asi 1500 milostí a některé velmi sporné, Klaus 438, tak mám dojem, že to důchodce na Hradě zatím nepřehnal

da ny

Takových rodinných tragedií bylo i v minulosti několik (u nás, před 45 lety pán z vedlejší ulice)…
DŘÍVE (myšleno před r. 1989) taková osoba nebyla často odsouzena vůbec.
Mívali podmínku a šanci......
Byli mnohdy v péči odborníků z oboru psychiatrie, je to něco, s čím se člověk nesnadno vyrovnává…
A starali se o žijícího potomka, aby neskončil v dětském domově!
„Zdravá“ rodina je funkční a drží pospolu. Jak se s tím vyrovnají je jejich věc a naše zbytečná starost.

mosoj

Keplere zase se tě nikdo nedovolil? No a to je dobře.

zjentek

Ježiši bolaku, ta tvoje otázka vyznívá trochu podivně, skoro jako Keplerova odpověď ;)

A ta moje odpověď je samozřejmě jen bezcenný názor, takže klid a nepobrynzej se vínem ;)

Jo jo, v takový společnosti žijeme! ;)

bolak

Jak podivně? Já se ptám, protože právě jsem to vztáhnul na sebe, a říkám si že bych to asi nepřekous. Ale můj fotr je kokot, takže těžko se vžít do situace někoho, jehož fotr kokot není, to máš pravdu. 🙂

Taky neznám ty okolnosti, jestli druhýmu synovi jsou tři, tak je pravda že možná se o tom ani nedozví. Ale já vcítěvše se do jeho situace tak jak ji život připravil, asi už bysme spolu nikdy nevedli normální hovor otce se synem, byť to byla třeba nehoda. Pokaždé na den matek, o Vánocích, o narozeninách nebo když bych viděl jiný dítě s mámou za ruku, vždycky bych si na to vzpomněl, že já mámu nemám, protože…

Nakonec by se ze mě jistě stal alkoholik, feťák nebo vrah. Ale jak jsem psal, bejt mi 3 roky, tak jsem ji vlastně ani neznal, a co člověk nezná tak mu nechybí, stejně jako babičce a dědovi ve třicátejch letech taky nechyběl plejstejšn.