Co si myslíte o lisabonské smlouvě?

Co si myslíte o finkcích a pravomocích Evropské komise a Evropské rady po Lisabonu

Nejlepší odpověď
dudu

Mám osobní zkušennost, že cizí lidé se velmi často chovají objektivněji a spravedlivěji než z blízkého kolektivu. Když pozoruji co vyvádějí zdejší politici, představitelé a celebrity, pak si říkám „lepší ti studení byrokrati z Bruselu“, než ta naše domácí sebranka. Kdysi jsem se styděl za Jakeše, dnes je mě hanba za celé stádo. Přes řadu výhrad si ale prosím važme každého dne, kdy republika nemá okolní nepřátele ani agresory a žijeme uprostřed uskupení s totožnými kulturními a historiskými kořeny. Díky za daný stav a vězte, že nic a v tomto případě bohužel, netrvá věčně.

Další odpovědi
Miroslavst

Říkám to tady nerad, ale odpovím otázkou přestože by se to ze slušnosti nemělo.
Dříve jsme byli v područí sovětské vlády, byli jsme členy varšavské smlouvy. Každý říkal a možná i říká, že jsme jim lezli do ....., že jsme se řídili jen rozhodnutím z moskvy.
K čemu byste přirovnal dnešní stav evropské unie a rozhodováním v bruselu? O lisabonské smlouě ani nemluvím.
Doplňuji:
Ještě doplním, že dříve jsme sice dostali nařízení z ÚV, ale tak nějak to platilo a když si vzpomenete, něco nebylo tak špatné. Dnes se vše dobré mění s odkazem, že to je nařízení EU.
A opět odpověď otázkou: Je v tom rozdíl proti dřívějšku?

Nuk nuk

Že nejde o nic jiného, než jak mohou evropští pánové nahoře získat větší kontrolu nad lidmi a tedy lépe ovlivňovat jejich životy, jinými slovy, jak s námi manipulovat ke svému prospěchu.

Miroslavst mě o vteřinku předběhl a já s ním musím souhlasit. To je přesně to, o co jde celé EU, a o to víc v momentě, kdy začíná platit LIsabonská smlouva.