Kelt

Co si myslíte o akci pomoc školákům?

Děti půjdou do školy a potřebují nějaké pomůcky. Pár rodičů i dětí přiznávají, že si nemohou koupit základní pomůcky do školy a proto dělají akci, že někdo ty pomůcky zaplatí a pak to děti dostanou. Jistě, jsou tady bohatší a chudší, ale čekal bych jiný přístup. Například snížení daně na toto zboží, nebo že poslanci poskytnou určitou dávku ze svého platu a jiné. Nebudu porovnávat české a ukrajinské děti a přístup k pomůckám. Jak se na to díváte vy? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Na všechny sociální problémy, které má řešit stát, dělají neziskovky /které stát platí/ a různé firmy sbírkové akce. O způsobu rozdělování a kam vše příjde se toho už moc nedozvíme. Je to divný svět-

Další odpovědi
Ametyst

Politici- vláda a poslanci- se čerta starají o lidi. To je snad jasné! Nic dobrého od nich nečekejte. Házejí nám jen drobky pod stůl, občas, aby se neřeklo. Přesně zmiňujete snížení daně- to je první věc, kterou mohou udělat, ale proč by to dělali? Líbí se jim dělat lidem ze života mizerii. Ještě bych dodala s Jackem Nohavicou: “Plebs se nesmí nudit.”

marci1

Je to možné řešení, ale rodiče si mohou v první řadě zažádat o „Příspěvek na školní pomůcky 2022“:

"Rodiče v tíživé finanční situaci mohou požádat o jednorázovou dávku mimořádné okamžité pomoci.
Příspěvek pokrývá výdaje související se vzděláním a se zájmovou činností dětí.
Lze ho využít i na nákup školních pomůcek, zaplacení zájmového kroužku, lyžařského výcviku nebo školy v přírodě.
Údajně to může být pro jednu rodinu až 46.200 Kč/ročně. 🙂

Podrobněji v odkazu: https://www.skrblik­.cz/rodina/da­ne-a-statni-podpora/prispevek-na-skolni-pomucky/

Schluker

V prvni rade je zvlastni, nebo spis asi nezodpovedne, kdyz si poridi deti nekdo, kdo je nedokaze materialne zabezpecit. To je zdroj problemu.

Ametyst

Schluker: To je dobrá poznámka, kdyby se týkala všech. Tmavé menšiny se rozhodně netýká. Ta se nemusí starat vůbec o nic, a má nekonečně volného času na lumpárny.

Schluker

Ono to obecne plati pro nejnizsi spolecenskou vrstvu. Bohuzel…