Sarrow

Co si myslíte o 6. smyslu psů? (rozpoznání nálady, povahy nebo nemoci u člověka)

Doplňuji:
Awe > Pán se cítí důležitej? ;)

Nejlepší odpověď
arygnoc

žiadny 6. zmysel neexistuje.

pes proste intenzívnejšie využíva svojich 5 zmyslov (má lepší čuch, zrak, chuť i sluch, a asi aj hmat).
ku rozpoznaniu duševných stavov či povahy ho vedie skúsenosť.

i človek – lekár dokáže podľa zápachu (vône) diagnostikovať niektoré choroby, o zraku, sluchu a hmate nehovorím.

Další odpovědi
tatanka

Domnívám se, že existuje nejenom u psů.

Awe

Na takovýhle pokec jdi někam na chat…
Doplňuji:
Proč důležitý?Ptáš se na něco konkrétně?Ne chceš si pokecat o psech tak jdi na chat, čemu nerozumíš?

Jsemtady

Pes jako selma ma od prirody pud poznat zlabou korist.
Slouzilo to i ve smeckach pri bitve o vudcovstvi.
Neni to nic nadprirozeneho jen pouziva vic sve smysly, citi z vas jiny pot a to ze vam je zle pomoci zraku a cichu.

michalo

6. zmysel je somarina, uz len chyba aby o tom natocili film … ups, neskoro

kazdopadne schopnost vycitit naladu alebo oznacenie siesty zmysel plynie zo zlepseneho vnimania prvymi piatimi zmyslami. ako aj tupe hovado zisti ze ked niekto place tak asi bude smutny, ked vrieska a rozbija predmety tak ma asi amok a ked mu zmokne rozkrok tak sa postal.
a potom su ludia ktory dokazu cvikom, alebo prirodzenou vlohou rozpoznavat aj jemne detaily ktore naznacuju urcite rozpolozenie a tak dokazu recou tela odhalit klamstvo, poznizenie ci nadradenie, neistotu, vzrusenie a tak dalej.
takisto rozne nalady su spojene z vylucovanim urcitych hormonov a zvierata zo skvelym cuchom dokazu toto vylucovanie svojim pachom zacitit

bolak

arygnoc: jo, a co je teda tohle? > http://www.csfd­.cz/film/8364-sesty-smysl/ :)

Sarrow

Měl jsem dát 6 smysl do uvozovek…