Bronzový

Co se stane, když žena, která je těhotná, bere antikoncepční pilulky?

?

Odpovědi:

Podle druhu HA - hrozí až závažné poškození plodu - tedy to, že dítě bude mít ´vrozené´ vady.
Pokud k tomu došlo (např. pro selhání HA a nerozeznání těhotenství), je rozhodně na místě konzultace s gynekologem, případně teratologem - a zvážení interupce.

stalo se mi to, kdy selhala antikoncepce s kombinací se silnými antibiotiky, dnes je z toho 15 letá nádherná a chytrá dcera :-). Ale k tématu, pokud se stane hrozí poškození plodu. je nutná konzultace s gynekologem, musí se pak absolvovat cca 5x více vyšetření včetně genetického odběrů krve atd. více s plod sleduje ultrazvukem. Já měla štěstí, před patnácti lety nebyla lékařská věda tak daleko jako nyní. Třetí dceru jsem porodila před třemi lety a to co dnes absolvují dnešní maminky po 36 věku je úplně to samé co jsem absolvovala i po selhání antikoncepce a dobrání HA včetně amniocentezy. Z krevního odběru na genetice v prvních TT zjistí prakticky ihned zda je něco v nepořádku určuje se procenty u určitých vrozených vad, a těhotenství se pak jen více sleduje nic víc. Rozhodnutí vždy nechávají na vás, nikdo vás do ničeho jako je amniocenteza či interrupce nebude nutit.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 978
Zlatý marci1 806
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 600
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 448
Zlatý led 395
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.