David2012

Co se skrývá pod označením objekt občanské vybavenosti?

Zajímá mě jestli v takovém objektu mohu provozovat legálně ubytovací činnost, a pokud ano, ve kterém zákoně je to zakotveno.

Odpovědi
HOMER

Pod pojmem občanská vybavenost bychom si měli představit budovy primárně sloužící ku prospěchu společnosti, jako jsou domy s pečovatelskou službou, vzdělávacích zařízení, sportovní haly, správní a administrativní objekty, nákupní a obchodních centra apod.U některých živností je potřeba uvádět provozovnu,říkáme jim živnosti koncesované(kon­cesní listina je narozdíl od ŽL obvykle na dobu určitou).Přípa­dy,kdy musí provozovna splňovat určité podmínky, jsou uvedené v živnostenském zákoně popř. v obchodním zákonníku.